شیب صعودی فروش خودرو در ژاپن

شیب صعودی فروش خودرو در ژاپن

تولیدو: اخیرا میزان فروش خودرو های ژاپن در دسته بندی های كوچك، متوسط و بزرگ در ماه آگوست 2019 میلادی انتشار یافته است كه نشان داده است فروش خودرو در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یافته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، از آنجایی كه ژاپن یكی از مهم ترین و بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان شمرده می شود، این گزارش به مرور به بررسی میزان فروش خودرو های شركت های مختلف ژاپنی و مقایسه آنها در دو سال پی در پی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی می پردازد.
طبق گزارش و آمارهای انتشار یافته در وب سایت marklines، میزان فروش خودرو در اوت ۲۰۱۹ میلادی شاهد یك رشد و افزایش ۶.۷ درصدی بوده و به ۶۸۸ هزار و ۶۰۰ دستگاه رسیده است.
فروش خودرو های سایز متوسط و بزرگ در اوت سال جاری میلادی به ۲۴۲ هزار و ۷۱۸ دستگاه رسیده است در صورتیكه این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۲۳۳ هزار و ۳۵۸ دستگاه بوده و بدین ترتیب یك رشد چهار درصدی را برای این دسته بندی از خودرو ها در ژاپن به نام خود ثبت كرده است.
در همین بازه زمانی، فروش خودرو های سایز كوچك در بازار ژاپن از ۱۳۰ هزار و ۸۶۰ دستگاه در اوت ۲۰۱۸ به ۱۴۵ هزار و ۸۸۲ دستگاه در اوت ۲۰۱۹ میلادی رسیده است و بدین ترتیب یك رشد و افزایش ۱۱.۵ درصدی را به خود مختص كرده است.
برمبنای جدول زیر، میزان فروش خودرو های سایز متوسط و بزرگ در شش ماهه نخست سال جاری میلادی دو میلیون و ۲۷۸ هزار و ۸۶۵ دستگاه به ثبت رسیده است در صورتیكه این رقم در مدت مشابه سال قبل، دو میلیون و ۲۴۷ هزار و ۵۹۲ دستگاه بوده و رشدی معادل ۱.۴ درصدی داشته است.


همین طور میزان فروش خودرو های سایز كوچك در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی در بازار ژاپن یك میلیون و ۳۲۲ هزار و ۶۱۱ دستگاه بوده است كه نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل كه یك میلیون و ۲۹۰ هزار و ۶۳۷ دستگاه بود، ۲.۵ درصد رشد و افزایش پیدا كرده است.
پرفروش ترین برندهای خودرو های سایز متوسط و بزرگ در بازار ژاپن در اوت ۲۰۱۹ میلادی، به ترتیب تویوتا، هوندا، نیسان، مزدا، ایسوزو، سوبارو، سوزوكی، هینو، لكسوس، میتسوبیشی و داهیتسو است.
در كلاس خودرو های سایز كوچك نیز به ترتیب شركت های خودروسازی داهیتسو، سوزوكی، هوندا، نیسان، میتسوبیشی، تویوتا، مزدا و سوبارو موفق شده اند گوی رقابت را از سایر شركت های خودروسازی فعال در ژاپن بربایند.
یكی از نكاتی كه كارشناسان با بررسی جداول و آمارهای مختلف از میزان فروش خودرو های پرطرفدار و محبوب در بازار ژاپن به آن اشاره می كنند، آن است كه مشتریان و شهروندان در این كشور تمایل بسیار زیادی به خریداری و استفاده از خودرو های وطنی از خود نشان می دهند.
منبع:

1398/06/26
22:40:09
5.0 / 5
4018
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
تولیدو