معاون وزیر صنعت:

نمایشگاه های لوازم التحریر از ۱۵ شهریور شروع می شود

نمایشگاه های لوازم التحریر از ۱۵ شهریور شروع می شود

به گزارش تولیدو معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: نمایشگاه های مهر از پانزدهم شهریور ماه با هدف تامین لوازم التحریر مورد نیاز دانش آموزان با قیمت های مناسب شروع به كار می كنند.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی تصریح كرد: بر مبنای تصمیمات اتخاذ شده، زمان برگزاری نمایشگاه ها در سراسر كشور یكسان نیست و مسئولیت در این عرصه به عهده استانداری هاست و به فراخور وضعیت هر استان، مسؤلان شرایط برگزاری نمایشگاه را تدوین می كنند.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با تاكید بر اینكه لوازم التحریرمورد نیاز امسال در پرمصرف ترین ماه سال یعنی مهر تأمین شده است، افزود: اقدامات لازم در این عرصه انجام شده است و به دنبال تأمین منابع مالی مناسب بانكی با كمترین سود و بهره برای تداوم روند تولید امسال هستیم.
وی در مورد دفاتر ارزان نرخ دولتی هم اظهار داشت: ۱۵ میلیون دفترچه با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تولید شده است كه این حجم دفترچه در شبكه های منتخب و در بین گروه های منتخب توزیع خواهد شد.
قبادی در توضیح این مطلب افزود: بیشتر از ۲ میلیون و سیصد هزار دفترچه به اعضای تحت پوشش كمیته امداد و بهزیستی تعلق می گیرد و در عین حال برای ۱۰ استان متر برخوردار، ۵۰ درصد از دفاتر دولتی تخصیص داده می شود.
به گفته وی این دفاتر در استان های كردستان، لرستان، كرمانشاه، سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، ایلام، بوشهر، هرمزگان و كهكیلویه و بویراحمد همچون این استان ها هستند.
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: توزیع دفاتر در این استان ها با هماهنگی وزارت آموزش و پرورش و بر حسب تعداد دانش آموزان این مناطق صورت می گیرد تا این افراد بتوانند با قیمت های ترجیحی نیاز خویش را تأمین نمایند.
وی اظهار داشت: دفترچه های باقیمانده در سایر استان ها بر حسب تعداد دانش اموزان به تعاونی ها و فروشگاه های منتخب داده می شود تا از بازار ازاد سر درنیاورند.
قبادی تصریح كرد: نظارت لازم در این عرصه در حال انجام می باشد.

1398/06/12
14:45:38
5.0 / 5
4918
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو