بررسی گزارش زمین خواری در كمیسیون كشاورزی

بررسی گزارش زمین خواری در كمیسیون كشاورزی

به گزارش تولیدو گزارش وزارت جهاد كشاورزی، نیروی انتظامی، سازمان حفاظت از محیط زیست و قوه قضائیه در مورد زمین خواری در كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی بررسی گردید.


علی ابراهیمی در گفتگو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز (یكشنبه) كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در جلسه امروز كمیسیون كشاورزی دستگاه های مختلف نظارتی و قضایی وجود داشتند. برنامه های آنها در مورد نحوه حفاظت از اراضی عرضه شد. این مسؤلان نقطه نظرات نمایندگان كمیسیون كشاورزی را هم شنیدند.
نماینده مردم شازند در مجلس اظهار داشت: از آنجائیكه نیروی انتظامی و قوه قضائیه پس از طرح شكایت وارد كار می شوند، وظیفه اقدام پیش از شكایت را ندارند. در واقع ما نمی توانیم انتظار نظارت چندانی از آنها داشته باشیم. آنچه واضح است این است كه ما هیچ وقت به جنگل ها، مراتع و زمین های خود نظارت و دقت كافی نداشتیم. همواره منابع طبیعی تحت تجاوز قرار گرفته و هنوز هم می گیرند.
سخنگوی كمیسیون كشاورزی افزایش تخریب زمین در مناطق را تابعی از ارزش افزوده زمین دانست و اظهار نمود: برخی از زمین هایی مثل مناطق شمالی كشور و یا شرق و غرب تهران ارزش افزوده زیادی دارند. این اراضی روزانه تخریب می شوند. تخریب زمین در این مناطق از آن حكایت می كند كه اراده ای قوی برای برخورد با زمین خواران و متجاوزان وجود ندارد و عده ای قانون را دور می زنند. از نظر من قانون واضح و روشن است و ما مشكل اجرایی و نظارتی داریم.
نماینده مردم شازند در مجلس در انتها تصریح كرد: قوه قضائیه خویش را متولی رسیدگی به محیط زیست نمی داند مگر در مواردی كه شكایتی صورت بگیرد. از نظر من شكایت، خود نیازمند نظارت و طرح مبحث است. یعنی اول باید طرح مبحث یا نظارتی صورت بگیرد كه تا شكایت صورت گیرد. مجلس هم در این قضیه تقصیر دارد چون كه می تواند از جانب نظارتی به این مورد ورود كند. پدیده زمین خواری در كشور ما كاملا هویدا است و به وضوح می توان دید كه زمین های ما مورد تجاوز قرار می گیرد. این مورد را به شكل جدی تر در جلسات آینده پیگیری خواهیم كرد.1398/06/10
23:47:38
5.0 / 5
4476
تگهای خبر: دستگاه , سازمان , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
تولیدو