قیمت خودرو باز هم كاسته می شود

قیمت خودرو باز هم كاسته می شود

به گزارش تولیدو رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به كاهش نرخ خودرو در چند هفته اخیر تصریح كرد: در هفته های آتی هم شاهد ادامه روند كاهشی قیمت ها در بازار خودرو خواهیم بود.


سعید موتمنی در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با علل كاهش قیمت ها در بازار خودرو اظهار نمود: به دنبال برخی اقدامات در ایران خودرو و سایپا از انحصار فروش و خرید خودرو ها توسط برخی افراد به صورت سبدی و عمده جلوگیری شده، كه گام مثبتی است و در كنار ثبات نرخ ارز كاهش قیمت خودرو را به دنبال خواهد داشت.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران اضافه كرد: علاوه بر این هم اكنون خریداری برای خودرو در بازار وجود ندارد و این در حالیست كه عرضه خودرو به بازار، افزایش خوبی داشته است.
وی با اشاره به اینكه طی مدت اخیر ثبات در بازار ارز هم وجود داشته كه بی تاثیر در كاهش قیمت خودرو ها نبوده است، اظهار داشت: علاوه بر این اگر خودروسازان پایه های قیمتی خودرو ها را هم پایین بیاورند، تغییر قیمتی نزولی در بازار به خوبی خویش را نشان خواهد داد چونكه در گذشته خودروسازان پایه های قیمتی خودرو ها را متناسب با نرخ گذشته ارز كه بسیار بالاتر از نرخ فعلی بود، تعیین كرده اند.
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران تصریح كرد: به صورت كلی چنانچه قیمت ها را از اواخر فروردین (۲۵ فروردین) ماه به بعد مورد بررسی قرار دهیم؛ می بینیم كه حالا نسبت به آن زمان، ۳۵ تا ۴۰ درصد كاهش قیمت در بازار خودرو بوجود آمده است. در حقیقت از ۲۵ فرودین ماه سال جاری تا اواخر خرداد ماه بازار خودرو افزایشی پیش رفت اما از اوایل تیرماه تابحال در بازار خودرو كاهش قیمت را مشاهده كرده ایم.
موتمنی از كاهش بیشتر قیمت ها در بازار خودرو در آینده اطلاع داد و اظهار داشت: با بررسی و مقایسه تفاوت نرخ ارز در دی و بهمن ماه سال گذشته، حالا كه قیمت ارز كاهش داشته و به ثبات رسیده؛ قیمت خودرو بسیار بالاست؛ ازاین رو لازم است كه بیشتر از این كاهش قیمت خودرو را شاهد باشیم.
وی تصریح كرد: حتی در خودرو های مونتاژی هم به وضوح دیده می شود كه این خودرو ها در بازار آزاد زیر قیمت كارخانه خرید و فروش می شوند. به صورت مثال جك S۵ كرمان موتور در كارخانه حدود ۳۰۲ میلیون تومان است اما در بازار ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می شود یا در شركت مدیران خودرو هم خودروی MVM ۳۱۵ در بازار ۱۱۵ میلیون تومان قیمت دارد در صورتیكه شركت این محصول را ۱۴۰ میلیون تومان تعیین قیمت كرده است. همینطور این شركت تیگو ۷ خویش را ۴۳۷ میلیون تومان قیمت گذاری كرده در حالیكه قیمت این محصول در بازار بین ۳۶۸ تا ۳۷۰ میلیون تومان است.1398/06/07
14:06:11
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: بازار , خرید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تولیدو