قیمت طلای جهانی گران تر شد

قیمت طلای جهانی گران تر شد

به گزارش تولیدو قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تشدید تنش های تجاری میان آمریكا و چین و نگرانی ها نسبت به رشد اقتصاد جهانی كه تقاضا برای خرید این فلز پرارزش را تقویت كرد یك درصد افزایش یافت.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵۱ دلار و ۳۷ سنت رسید. بهای معاملات این بازار قبل تر تا مرز ۱۴۵۵ دلار و ۲۶ سنت پیش رفته بود كه بالاترین قیمت در بیشتر از شش سال اخیر بود.در بازار معاملات آتی آمریكا، هر اونس طلا ۰.۵ درصد رشد كرد و به ۱۴۶۴ دلار و ۵۰ سنت رسید.


مایكل مك كارتی، استراتژیست ارشد بازار در شركت "سی ام سی ماركتس" اظهار نمود: طلا از نگرانی های جهانی نسبت به چشم انداز رشد اقتصادی سود می برد و بانكهای مركزی احیانا موضع سیاست پولی خودرا تسهیلی نگه می دارند بدین سبب دارایی های مطمئنی مانند طلا با تقاضای خرید روبرو خواهند شد. تنش های تجاری میان آمریكا و چین نیز عامل مهمی شمرده می شود و پتانسیل تشدید آن بسیار بالاست.


چین روز جمعه در واكنش به تصمیم دولت آمریكا برای وضع تعرفه ۱۰ درصدی روی ۳۰۰ میلیارد دلار واردات كالاهای چینی، اعلام نمود دست به تلافی خواهد زد.


بگفته كارشناسان، این تعرفه ها امكان دارد بانك مركزی آمریكا را مجبور كند برای حفاظت از رشد اقتصادی كشور، نرخ های بهره را بیشتر از آنچه كه در نظر داشت كم كند. در این بین آمار اقتصادی اخیر انتظارات برای كاهش نرخ های بهره آمریكا در سپتامبر را تقویت كرد.


طبق گزارش رویترز، بانك مركزی آمریكا در نشست ماه گذشته خود اولین كاهش نرخ های بهره در بیشتر از یك دهه گذشته را تصویب كرد. نرخ های بهره پایین تر هزینه نگهداری طلا كه بازدهی ندارد را كمتر كرده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز باارزش را تقویت می كند.


شاخص دلار آمریكا در معاملات روز دوشنبه به پایین ترین حد در یك هفته اخیر سقوط كرد و طلا را برای سرمایه گذاران غیر آمریكایی ارزان تر كرد.همچنین بازارهای سهام آسیا به پایین ترین ركورد خود در شش ماه و نیم گذشته سقوط كردند و كمك كردند جذابیت طلا مضاعف شود.


بگفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، هر اونس طلا برای تحویل فوری امكان دارد به محدوده ۱۴۶۱ تا ۱۴۷۴ دلار صعود كند.


موجودی طلای "اس پی دی آر گلدتراست" كه بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز جمعه ۰.۳۶ درصد رشد كرد و به ۸۳۰.۷۶ تن رسید.


در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۱۶ دلار و ۴۵ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۱ درصد افزایش یافت و ۸۵۱ دلار و ۹۸ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۱ درصد كاهش پیدا كرد و به ۱۴۰۴.۸۷ دلار رسید.

1398/05/14
14:03:15
5.0 / 5
4440
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو