معاون وزیر صنعت:

اكتشافات امسال رونق می گیرد، دانش فنی، بهره وری را بالا می برد

اكتشافات امسال رونق می گیرد، دانش فنی، بهره وری را بالا می برد

تولیدو: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، با اشاره به جلسه روز گذشته فعالان حوزه معدن در وزارت صنعت اظهار داشت: بهره وری فقط كاهش مصرف آب و برق نیست، بلكه باید در حوزه های دیگر نیز بهره ور عمل كرد.


به گزارش تولیدو به نقل از مهر، خداداد غریب پور بامداد امروز در ششمین همایش بهره وری اظهار داشت: بهره وری موضوعی آشنا است و در بخش معدن باید به شكل بهره ور در مراحل مختلف عمل كرد، چونكه منابع غنیمت و باارزش هستند. از طرف دیگر، هفت درصد آب كشور در بخش معادن استفاده می شود و بدین سبب باید در این زمینه هم بهره ور بود.

مدیرعامل سازمان نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با تاكید بر لزوم به روزآوری آموزش ها در حوزه معادن اعلام نمود: با آموزش و ارتقای بهره وری در سایه آموزش ها، حوادث بخش معدن نیز كاسته می شود. البته طی سال های اخیر ظرفیت های دیگر اقتصاد به غیر از نفت، مغفول مانده و حتی تجهیزات صنعت در داخل نیز، مورد توجه قرار نگرفته است و البته یكی از شاخصهای بهره وری نیز، سوار شدن بر تكنولوژی است.

وی اشاره كرد: اگر دانش فنی داشته باشیم رشد بهره وری هم خواهیم داشت و بدین سبب تلاش داریم تا سطح دانش فنی را در معادن بالا ببریم تا بتوانیم در این عرصه بر پایه ارتقای دانش فنی، صنایع معدنی را بهره ور نماییم.

غریب پور افزود: در حوزه معدن و صنایع معدنی باید ضریب استحصال را بالا برد و معدن را بهره ور كرد؛ این در شرایطی است كه هر یك از صنایع معدنی بر پایه یك ماده همچون آب یا برق بنا نهاده شده است و باید در هر یك از این بخش ها، كار را بهره ور پیش برد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: تحقیقات باید به صورت نتایج عملی در عملكرد ایمیدرو نمایش داده شود؛ از ظرفیت دانشگاه ها برمبنای ظرفیت معدنی مناطق مختلف استفاده خواهیم كرد؛ البته امسال برنامه خیلی خوبی در حوزه اكتشاف داریم و كنسرسیوم نیز نقش پررنگ تری در اكتشاف خواهد داشت؛ به هر حال تلاش داریم بهره وری عوامل تولید را بیشتر از گذشته بالا برده و گردنگیر داریم منابع انسانی را بیشتر از پیش بهره ور نماییم.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته فعالان حوزه معدن در وزارت صنعت اظهار داشت: بهره وری فقط كاهش مصرف آب و برق نیست، بلكه باید در حوزه های دیگر كار را پیش برد. در ادامه این همایش، ملاطاهری، دبیر ششمین همایش ملی بهره وری معدن نیز با برشمردن استراتژی های ایمیدرو اظهار داشت: رشد بهره وری و رقابت پذیری یكی از این موارد است، این در شرایطی است كه مجمع جهانی اقتصاد، رتبه رقابت پذیری ایران را اعلام نموده كه برمبنای آن، ایران رتبه ۸۹ از ۱۴۰ كشور را به خود مختص كرده است.

وی ادامه داد: خدمات سهم ۵۶.۵ درصدی، صنعت و معدن ۲۱.۷ درصد و نفت ۱۱.۹ درصد و كشاورزی ۹.۹ درصد از ارزش افزوده سهم دارند. بر این اساس در برنامه ششم، رشد سالانه صنعت و معدن ۸.۸ درصد و رشد كل عوامل ۲.۴ درصد در نظر گرفته شده است.منبع:

1398/03/27
17:54:29
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
تولیدو