علی رغم تحریم های آمریكا؛

عراق با حذف دلار به واردات خود از ایران ادامه می دهد

عراق با حذف دلار به واردات خود از ایران ادامه می دهد

به گزارش تولیدو یك مقام عراقی می گوید كه این كشور، به نهایی كردن توافقی نزدیك شده است كه با كنار گذاشتن دلار، به او اجازه می دهد به رغم تحریم های آمریكا، به واردات انرژی خود از ایران ادامه دهد.به گزارش تولیدو به نقل از مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، یك مقام عراقی می گوید كه این كشور، به نهایی كردن توافقی نزدیك شده است كه با كنار گذاشتن دلار، به او اجازه می دهد به رغم تحریم های آمریكا، به واردات انرژی خود از ایران ادامه دهد.
عبدالكریم هاشم مصطفی، مشاور ویژه نخست وزیر عراق، در مصاحبه ای در مسكو اظهار داشت: گروه بزرگی از نمایندگان بانك مركزی ایران، به عراق آمدند و ایده تجارت با ایران به یورو را مطرح نمودند.
آمریكا در حال فشار وارد كردن به عراق برای كنار گذاشتن خرید گاز و الكتریسیته از ایران است؛ در صورتی كه این واردات، سهم بزرگی از نیازهای انرژی داخلی عراق را تامین می كند.
مصطفی اظهار داشت كه آمریكا در عین حال، معافیت موقت بغداد از تحریم های ضدایرانی خویش را تمدید كرده است.
مصطفی افزود: این ها تحریم های آمریكایی هستند و ما حق داریم منافع ملی خویش را حفظ نماییم. ما همیشه به آمریكایی ها می گوییم ما دوست شما هستیم؛ اما ما بخشی از سیاست شما در منطقه نیستیم. آمریكایی ها به خوبی از این امر آگاه هستند و این چیز جدیدی برای آنها نیست.


1397/12/02
19:12:15
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: بانك مركزی , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تولیدو