تصویب اعتبار ۶۹ هزار و ۱۷۰ میلیاردی برای جبران خسارت كشاورزان صدمه دیده

تصویب اعتبار ۶۹ هزار و ۱۷۰ میلیاردی برای جبران خسارت كشاورزان صدمه دیده

به گزارش تولیدو ۶۹ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت كشاورزان خسارت دیده امسال از حوادث غیر مترقبه و احیای واحدهای تولیدی به تصویب هیات وزیران رسیده است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، مدیركل دفتر مدیریت بحران و كاهش مخاطرات بخش كشاورزی این وزارتخانه با بیان این مطلب اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزی از وزارت كشور ۱۰۴ هزار و ۸۱۱ میلیارد ریال اعتبار از محل مواد ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۱۲ قانون تشكیل سازمان مدیریت بحران كشور درخواست كرده كه هیات وزیران تابحال اعتباری بالغ بر ۶۹ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال را مصوب كرده است.
محمد موسوی با اشاره به اینكه مخاطرات طبیعی در ۹ ماهه سال جاری حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان خسارت به بخش كشاورزی وارد كرده است، اظهار نمود: ۴۴ درصد این خسارات مربوط به خشكسالی، ۴۳ درصد سرمازدگی، یخبندان و برف و مابقی مربوط به سایر مخاطرات است.
وی خاطرنشان كرد: میزان خسارت انواع مخاطرات در مقایسه با زمان مشابه سال قبل، نزدیك به دو برابر افزایش داشته است و بیشترین افزایش در زمینه خشكسالی با حدود پنج برابر و سرمازدگی یخبندان و برف حدود ۹ برابر است.
موسوی خسارت ناشی از سیل (تگرگ) و آتش سوزی جنگلها و مراتع را به ترتیب حدود ۴۱ و ۹۳ درصد اظهار نمود.
وی در همین حال اظهار داشت: در سال زراعی گذشته منتهی به مهر ۱۳۹۷، صندوق بیمه كشاورزی بالغ بر ۸، ۸۳۸ میلیارد ریال به كشاورزان خسارت دیده، غرامت پرداخت كرد.1397/11/13
15:04:58
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: تولید , سازمان , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
تولیدو