خودروی برقی كادیلاك هم رونمایی گردید

خودروی برقی كادیلاك هم رونمایی گردید

تولیدو: اولین خودروی كراس اوور برقی و الكتریكی كادیلاك در آستانه شروع برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی گردید.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، خیلی از كشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و كاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الكتریكی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین خیلی از شركت های خودروسازی در جهان عزم خودرا برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم كرده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی كرده اند. افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاك، باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

حالا به نظر می آید كه ماراتن و رقابت تنگاتنگی كه میان خودروسازان كره ای و ژاپنی به وجود آمده است، حالا به خودروسازان آمریكایی باز سرایت كرده و كادیلاك در آستانه برگزاری نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۹ اعلام نموده كه می خواهد در طول مدت دو سال آینده، مبادرت به معرفی یك مدل جدید به ازای هر شش ماه كند.

نخستین خودروی كراس اوور برقی كادیلاك كه هنوز نام و نشان دقیقی از آن ذكر نشده است، با سه ردیف صندلی، داشبورد دیجیتال، فرمان مربعی شكل و طرح خاص صندلی جلو طراحی شده است. البته هنوز جزئیات و اطلاعات دقیق و كاملتری از این خودروی برقی كادیلاك منتشر نشده و در دسترس نیست و شركت سازنده آن باز از زمان دقیقی برای عرضه و تولید انبوه و نهایی آن سخن نگفته است. این بدان معناست كه امكان دارد همه این قابلیت ها در حد یك طرح خودروی مفهومی باشد و هیچ گاه به مرحله تولید نهایی نرسد.

گفته میگردد این كراس اوور برقی بجز بهره مندی از پیشرانه برقی و الكتریكی، همین طور از قابلیت های خودروهای خودران باز بهره می برد و قادر می باشد بدون نیاز به هدایت و كنترل راننده، عملكردهای لازم برای حركت خودرو و طی مسیر را انجام دهد كه بسیار فراتر از سیستم نیمه خودران سوپركروز خودروهای كادیلاك است.

بر اساس گزاشر وب سایت اتوبلاگ، استیو كارلایل، مدیر كادیلاك خاطرنشان كرده است كه این خودروی برقی تمامی خودروهای الكتریكی در جهان را به چالش می كشاند به گونه ای كه آنها هرگزی در مقابل كراس اوور برقی كادیلاك هیچ حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

بدین ترتیب كادیلاك باز ورود خودرا به صنعت تولید خودروهای برقی و الكتریكی در جهان اعلام نموده است تا به رقابت تنگاتنگی با سایر خودروسازان فعال در این حوزه بپردازد.

در پارسال ۲۰۱۷ میلادی بالاخره خودروهای الكتریكی و برقی از حالت خودروهای غیر قابل استفاده ای كه تنها در نمایشگاههای علم و فناوری از آنها رونمایی می شد، خارج شدند و تولید انبوه خودروهای لوكس و قابل استفاده توسط غول های خودروسازی شروع شد. این تولید انبوه كه با استقبال بی نظیری از طرف مردم و دولت های بسیاری روبرو شد، می تواند نقطه عطفی برای جهشی بزرگ و گامی بلند به سمت خودروهای پاك و غیر آلاینده به شمار بیاید.

دولت های بسیاری همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور پیشگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تابحال سهم خودروهای برقی و الكتریكی تنها ۱.۵ درصد از فروش تمام خودروهایی است كه در كشور آمریكا به فروش رسیده است. البته موارد و نكات مهمی برای خودروهای برقی و الكتریكی باید مورد توجه ویژه قرار گیرد به عنوان مثال، مسافت قابل پیمایش با هر بار شارژ، قیمت تمام شده برای مصرف كننده و در دسترس بودن امكانات و خدمات مورد نیاز نظیر ایستگاههای شارژ خودرو باید با همكاری شركت های خودروسازی، تكنولوژی و دولت ها ساخته شود.
1397/10/25
16:25:12
5.0 / 5
4996
تگهای خبر: تولید , خدمات , خودرو , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو