صنایع به نفس نفس افتاده اند؟

صنایع به نفس نفس افتاده اند؟

به گزارش تولیدو استاندار سمنان از بانك ها خواست در مواجهه با صنایع و تولیدكنندگان با كاستن از سختگیری های معمول مانع از نفس افتادن صنایع شوند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، علیرضا آشناگر در جلسه كمیسیون هماهنگی بانك های استان اظهار نمود: بانك ها باید ضمن رعایت مقررات با كاهش برخی سختگیری های غیرضروری به صنعت و تولید استان در این شرایط كمك كنند.
وی با اشاره به عزم جدی دولت برای كمك به فعالان تولید و خصوصا طرح های حمایتی در جهت اشتغالزایی در مناطق روستایی اظهار داشت: برخی فعالان تولید و صاحبان طرح های اشتغالزایی روستایی از سختگیری های بانك ها گلایه دارند كه انتظار می رود با رفع دغدغه های فعالان تولید به بهبود اشتغال و تولید در استان كمك گردد.
آشناگر به نشست اخیر خود با صاحبان صنایع استان اشاره و افزود: این فعالان تولیدی گلایه هایی در مورد برخی قوانین بانك ها همچون "بند و تبصره ۱۶"داشتند بنابراین انتظار می رود بانك ها در اجرای تعهدات خود به صاحبان صنایع با جدیت بیشتری عمل كنند.
وی با اشاره به تاكید دولت در ارتباط با پشتیبانی از تولید اشتغال در روستاها و مشاغل خانگی خاطرنشان كرد: در این راستا هم انتظار می رود در دریافت وثیقه برای تسهیلات خرد در مناطق روستایی، عشایری و خانگی سختگیری ها كمتر شود، و شیوه های دریافت وثیقه مورد بازبینی قرار گیرد.
استاندار با تاكید بر ضرورت حفظ و تقویت سرمایه در گردش بانك ها در این شرایط تحریم، لزوم اعتبار سنجی صاحبان صنایع خوشنام را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: امكان دارد در این شرایط تحریم سرمایه در گردش صاحبان صنایع كاهش پیدا كند كه انتظار می رود بانك ها در این رابطه تسهیلات بیشتری را برای رونق تولید و صنعت استان به فعالان این بخش اختصاص دهند.
این مقام ارشد اجرایی به نقش مهم بانك ها در توسعه صنعت و تولید، اشاره و تصریح كرد: بانك ها در شرایط تحریم باید توجه بیشتری به صنایع و تولیدكنندگان كه در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند داشته باشند.
وی به عملكرد متفاوت بانك ها در پرداخت تسهیلات رونق تولید پرداخت و اظهار داشت: برخی بانك ها در این بخش عملكرد خوبی داشتند اما برخی هم كمتر از حد انتظار فعالیت داشتند كه باید این رویه قبل از آخر سال مالی جبران شود.
وی به انتقاد از عملكرد ضعیف برخی بانك های خصوصی در این ارتباط پرداخت و اضافه كرد: بانك های استان باید برای كمك بیشتر به توسعه استان به میدان بیایند.
آشناگر بر لزوم كمك به توسعه صنعت گردشگری و تقویت صنعت و معدن از جانب همه بانك های استان، تاكید و خاطرنشان كرد: در این شرایط ویژه هم مردم و هم دولت و صاحبان تولید و اشتغال انتظار دارند كه بانك ها همراهی بیشتری داشته باشند.
استاندار سمنان ضمن تاكید بر جذب منابع حداكثری از جانب بانك ها افزود: بانك های استان باید همه تلاش خویش را به كار گیرند كه تسهیلات اعطایی در كوتاه ترین زمان به دست متقاضیان برسد.1397/10/19
15:09:19
5.0 / 5
4883
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو