وحدت اعلام كرد

تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهكاری برای پشتیبانی از پروژه های دانشگاهی

تسهیلات صندوق نوآوری از قراردادهای خرید فناوری، راهكاری برای پشتیبانی از پروژه های دانشگاهی

تولیدو: رییس صندوق نوآوری و شكوفایی از تدوین برنامه هایی در زمینه پشتیبانی از تحقیقات دانشگاهی با همكاری وزارت علوم آگاهی داد و اظهار داشت: در چارچوب این برنامه پروژه های دانشگاهی كه به محصول نزدیك هستند، در چارچوب شركت های دانش بنیان حمایت می شوند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا علی وحدت امروز در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این نمایشگاه از این نظر كه توجه جدی به سوژه بازار دارد، الگوی مناسبی در سال های اخبیر در حوزه شركتهای دانش بنیان است.

وی با اشاره به تغییر درخواست شركتهای دانش بنیان اظهار داشت: در ابتدای راه مشكلات شركتهای دانش بنیان مالی و ساختاری مدیریتی بود، ولی امروزه عمده مشكلات این شركتها تامین بازار است؛ به این معنا كه محصولات شركتها نیاز به بازار دارند.
وحدت عدم اعتماد خریداران به محصولات تولید داخل را از چالش شركت های دانش بنیان دانست و اظهار داشت: در بعضی موارد مشتریان این محصولات نهادها و شركتهای دولتی هستند؛ از این رو این نمایشگاه الگویی برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان داخلی است.
وی هدف از حضور در این نمایشگاه را ورود همه جانبه به بخش های نوآوری نام برد و اظهار داشت: برای این منظور اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات لیزینگ خریداران بخش خصوصی در نظرگرفته شده كه این قابل افزایش است.
وحدت اشاره كرد: در این زمینه محدودیتی از نظر اعتبارات نداریم و این تسهیلات در چارچوب لیزینگ در اختیار خریداران قرار داده می شود.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی افزود: قرار بر این است كه صندوق برای اعطای تسهیلات با استفاده از عامل های مالی مانند صندوق توسعه فناوری نانو مبادرت به اعطای تسهیلات لیزینگ كند.
وحدت بیان كرد: آغازین گام را با صندوق توسعه فناوری نانو آغاز كردیم و بعنوان عامل صندوق نوآوری و شكوفایی تسهیلات لازم به خریداران اعطا میگردد.

رییس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به همكاری با وزارت علوم در زمینه اعطای گرنت فناوری به طرح های فناورانه، اظهار داشت: صندوق در تعامل با وزارت علوم آمادگی دارد با اعطای تسهیلات تا سقف ۷۰ در صد رقم قرارداد بین شركت های دانش بنیان حاضر در نمایشگاه و كارفرمایان با سود كمتر از یازده درصد تامین مالی این قراردادها را طی تفاهم سه جانبه بین كارفرما، شركت و صندوق نوآوری عهده دار باشد.
وی با اشاره به سیاست های این صندوق در زمینه پشتیبانی از تحقیقات دانشگاهی و پژوهشگاهی، اضافه كرد: ما برنامه جدی را با وزارت علوم در این زمینه شروع كردیم كه در این راستا مقرر است وزارت علوم مراكز وابسته به خودرا معرفی نماید تا بتوانیم برای تحقیقات انجام شده برنامه های عملیاتی تدوین نماییم.
به گفته وحدت، وزارت علوم برای توسعه فناوری سرمایه گزاری نموده و ما به دنبال این نیستیم كه از تحقیقات حمایت نماییم و قرار شد برنامه های پژوهشی اجرا شده در دانشگاه ها كه به تولید محصول نزدیك هستند را به شركتهای دانش بنیان متصل نماییم تا بتوانیم تسهیلات صندوق را به آنها اختصاص دهیم.
1397/10/03
18:24:58
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تولیدو