رئیس اتاق بازرگانی البرز :

حضور پررنگ در بازار صادرات خدمات حمل ونقل هوایی است

حضور پررنگ در بازار صادرات خدمات حمل ونقل هوایی است

به گزارش تولیدو رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان البرز با اشاره به مزیت وجود فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرزگفت: حضور پررنگ در بازار صادرات مستلزم عرضه تمام خدمات بسته بندی و حمل و نقل هوایی « كارگوسنتر» در این استان است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، رحیم بنامولائی روز شنبه در شصتمین نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی البرز اضافه كرد: حالا روزانه 24 كانتیر صادرات صیفی جات و گل و گیاه به كشورهای حاشیه خلیج فارس وخاور میانه داریم كه باید زمینه برای حمل و نقل هوایی در پوشش «كارگوسنتر» در استان فراهم نمود.
وی با اشاره به مقرون به صرفه نبودن سوخت هواپیماهای باربری، اظهار داشت: در صورتیكه سوخت هواپیماهای باری به قیمت سوخت هواپیماهای مسافری تامین گردد، شاهد تولید تحول در صادرات استان خواهیم بود.
بنامولائی اضافه كرد: درصورت كاهش قیمت سوخت هواپیماهای باربری در فرودگاه بین المللی پیام، صادرات استان به خصوص محصولات كشاورزی كه بایستی در حداقل زمان به كشورهای مقصد صادر شود با استفاده از هوایی صورت خواهد گرفت.
رئیس پارلمان بخش خصوصی البرز تصریح كرد: برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی پیام به یك قطب اقتصادی مهم ضروری می باشد زیرساخت های لازم تولید شود.
بنامولائی اظهار داشت: در زمان حاضر چند شركت خارجی برای سرمایه گذاری و تولید حمل و نقل هوایی باری در استان اعلام امادگی كرده اندكه امید است این مهم با موفقیت در حد انتظار همراه شود.
وی اضافه كرد: در گذشته حضور اتاق بازرگانی در هیات رئیسه شركت شهرك های صنعتی استان البرز وجود داشت كه ادامه این روند می تواند همكاری در توسعه صنعتی و تجارت استان را تقویت نماید.
بنامولائی با اشاره به نشست اخیر با وزیر اقتصاد در اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: ما به دنبال معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ كیلومتری شهرك اشتهارد برای همه سرمایه گذاران این منطقه هستیم.
وی اضافه كرد: اگر بتوانیم برای كل استان البرز معافیت مالیاتی بگیریم، در راه توسعه صنعتی استان تحول شگرفی تولید خواهد شد.
رئیس اتاق بازرگانی البرز با اشاره به برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش اظهار داشت: در این نمایشگاه همراهی و همفكری دانشگاه خوارزمی، استارت آپ ها، بخش خصوصی، سازمان صنعت و پارك و علم و فناوری در راه تحول در اقتصاد و پویائی استان را شاهد بودیم.
بنامولائی اضافه كرد: در این نمایشگاه ما فقط به دنبال ارائه عملكرد نبوده، بلكه نقشه راه برای آینده جوانان را در دستور كار قرار دادیم تا امید بخش دانشجویان باشیم.
وی در بخش دیگر از اظهاراش با اشاره به اینكه در دنیا محور مسایل اقتصادی اتاق های بازرگانی هستند اظهار نمود: با عنایت به نگاه ویژه استاندار البرز به بخش خصوصی برای حضور فعالان اقتصادی در هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی ما در این گذر از هیچ كوششی دریغ نخواهیم كرد.
*ضرورت تشكیل سازمان اموال تملیكی در استان البرز
بنا مولائی در ادامه اظهاراتش از نبود سازمان اموال تملیكی در اقتصاد و دارایی بعنوان یك چالش نام برد و اظهار داشت: این مشكل سبب سردرگمی برخی تجار و كسانی شده كه كالا وارد استان می كنند.
وی اضافه كرد: پرونده های مالیاتی البرز بایستی به درامد استان اضافه شود.
وی همینطور در ادامه این نشست بر تفویض اختیار به مدیران بانك های استان تصریح كرد.
7411/ 6155


1397/10/01
23:32:55
5.0 / 5
4547
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو