سركنسول ایران در سلیمانیه:

مردم كردستان عراق خواستار بی اثر كردن تحریمها هستند

مردم كردستان عراق خواستار بی اثر كردن تحریمها هستند

تولیدو: سیلمانیه - سركنسول ایران در سلیمانیه با اشاره به اینكه تحریمها تاثیری بر روابط اقتصادی اقلیم و ایران نخواهد داشت، گفت امروز مردم اقلیم خواستار لغو این تحریم ها هستند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، سركنسول ایران در گفتگو با شبكه های محلی در كردستان عراق با بیان این مطلب گفت: روابط اقتصادی ایران با اقلیم مستقیما با منافع مردم منطقه گره خورده است بخاطر همین امروز این مردم كردستان عراق هستند كه خواستار اختتام دادن به تحریمهای غیرانسانی آمریكا هستند.
وی درباب كمك ایران برای حل اختلافات بغداد و اربیل اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا تلاش فراوانی برای حل اختلافات اربیل و بغداد انجام داد و برای ایران مهم می باشد كه این تنش ها و اختلافات اختتام یابد.
'سعدالله مسعودیان' در پاسخ به سوالی درباب سفر بارزانی به بغداد اظهار نمود: سفر بارزانی به بغداد سفر پردستاوردی خواهد بود و تاثیر مثبتی بر روند حل اختلافات اربیل و بغداد خواهد داشت.
سركنسول ایران در سلیمانیه اصرار كرد كه تقویت روابط و ارتباطات اربیل و بغداد تاثیر مستقیمی بر امنیت منطقه خواهد داشت و موجب تقویت یكپارچگی خاك عراق خواهد شد.
گفتنی است بتازگی در سفر مشاور اقتصادی معاون اول رئیس جمهوری كشورمان به كردستان عراق تجار كرد عراقی با تاكید بر روابط استراتژیك اقلیم با ایران خواستار ادامه روابط و حل موانع به وجود آمده شدند.
خاورم**351**17**380


1397/09/03
15:32:03
5.0 / 5
5104
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو