صادرات استان كرمانشاه 47 درصد رشد داشته اشت

صادرات استان كرمانشاه 47 درصد رشد داشته اشت

تولیدو: كرمانشاه - استاندار اعلام نمود كه میزان صادرات استان از ابتدای سال تا آخر مهر ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل 47 درصد رشد داشته است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی كه در استانداری كرمانشاه برگزار شد، تصریح كرد: این میزان رشد صادرات غیرنفتی كرمانشاه در حالی رخ داده كه میانگین رشد صادرات غیرنفتی كشور در این مدت 13.5 درصد بوده است.
وی اعلام نمود: از ابتدای سال تا آخر مهر ماه، استان كرمانشاه یك میلیارد و 633 میلیون دلار صادرات غیرنفتی داشته كه امیدواریم روند رشد صادرات در نیمه دوم سال هم ادامه داشته باشد.
استاندار كرمانشاه در ارتباط با تامین زیرساخت های پایانه های مرزی اظهار داشت: به منظور توسعه مرز پرویزخان 70 میلیارد تومان توسط گمرك و 15 میلیارد تومان توسط سازمان پایانه ها اختصاص پیدا كرده است.
بازوند اضافه كرد: هر 2 ارگان تابحال در زمینه جذب این اعتبارات برای توسعه پایانه پرویزخان كم كاری كرده اند.
وی خاطرنشان كرد: بدون شك برای توسعه صادرات كشور و استان باید زیرساخت های صادراتی را توسعه دهیم.
استاندار كرمانشاه با اشاره به اینكه زیرساخت های مرز شوشمی مشكلاتی دارد، اظهار داشت: 2 میلیارد تومان برای بارانداز و دیگر زیرساخت های این مرز هزینه خواهد شد.
بازوند، به فعالیت مرز شوشمی اشاره نمود و اظهار داشت: فعالیت های صادراتی مرز شوشمی در 6 ماه نخست امسال مطلوب و چشمگیر بود.
وی اضافه كرد: این مرز از نظر كمبود زیرساخت ها رنج می برد و امیدواریم این مشكلات هرچه زودتر مرتفع شود.
استاندار كرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد برنامه ریزی برای نشست استانداران منطقه چهار كشور هم اظهار داشت: مقرر شده كه در این نشست بحث خدمات اعم از بهداشت و درمان و گردشگری مطرح شود.
مدیركل گمركات كرمانشاه هم در ادامه این جلسه تصریح كرد: میزان صادرات استان نسبت به سال قبل از لحاظ وزنی 28 درصد و از حیث ارزش 41 درصد افزایش داشته است.
خلیل حیدری، میزان واردات به استان كرمانشاه در این مدت را 15 میلیون دلار عنوان نمود و بیان داشت: واردات به استان از لحاظ ارزش 39 درصد و از حیث وزنی 45 درصد افزایش را نشان داده است.
وی در مورد آمار ترانزیت از استان كرمانشاه هم تصریح كرد: در نیمه نخست امسال 436 میلیون دلار كالا از استان ترانزیت شده است.
مدیركل گمرك كرمانشاه، میزان صادرات اظهاری از گمركات استان را 838 میلیون دلار اعلام نمود و اظهار داشت: این آمار 38 درصد از لحاظ وزنی و 52 درصد از حیث ارزش رشد داشته است.
7445/8066


1397/08/13
12:18:47
5.0 / 5
4983
تگهای خبر: خدمات , سازمان , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو