خط اعتباری پرشیا بانك لندن به 30 میلیون یورو افزایش یافت

خط اعتباری پرشیا بانك لندن به 30 میلیون یورو افزایش یافت

تولیدو: تهران- بانك توسعه صادرات ایران اعلام نمود: قرارداد تامین مالی كوتاه مدت (ریفاینانس) این بانك با پرشیا اینترنشنال بانك لندن از چهار میلیون به 30 میلیون یورو افزایش یافته است.


به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی بانك توسعه صادرات، مهلت گشایش اعتبار اسنادی این خط تا 23 دسامبر 2018 (دوم دیماه) تمدید شده است.
ریفاینانس یا اعتبار اسنادی كوتاه مدت به تسهیلات كوتاه مدت (معمولا یكساله) بین بانكی گفته می شود؛ بانكها با استفاده از منابع شعب خارج از كشور و منابع بانكهای خارجی مبادرت به پرداخت تسهیلات ارزی كوتاه مدت در قالب خطوط اعتباری ریفاینانس می كنند و با عنایت به اینكه نرخ سود این گونه تسهیلات نسبت به سود تسهیلات ریالی بسیار كمتر است، كمك موثری به واردكنندگان برای كاهش هزینه های تمام شده كالا به حساب می آید.
مدت استفاده از تسهیلات كوتاه مدت حداكثر یك سال از زمان معامله اسناد بوده و تسهیلات ریفاینانس به صورت 3، 6 و 9 ماهه هم قابل استفاده می باشد مشروط به اینكه خط اعتباری خاص با شرایط زمانی زیر یكسال در بانك عامل وجود داشته باشد.
بانك توسعه صادرات اعلام نموده كه شماره تلفن های 81920606 و 84912211 اداره تأمین مالی و سرمایه گذاری مدیریت اموربین الملل) به منظور كسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اختصاص یافته است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، بانك بین المللی پرشیا در سال 2002 میلادی با ادغام شعب بانك های ملت و تجارت در لندن پایه گذاری شد؛ این بانك توانست بعد از برجام بار دیگر به نظام پرداخت یورو موسوم به تارگت ۲ متصل شود و كار تجار ایرانی برای مراوده با حوزه اروپا را تسهیل بخشد.
اقتصام**9189**2025


1397/08/02
19:21:02
5.0 / 5
4455
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو