معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقا سفر كرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به آفریقا سفر كرد

تولیدو: تهران- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در راس هیاتی عالی رتبه و به همراه روسای 45 شركت دانش بنیان و فناور به شرق آفریقا سفر كرد.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه، سازمان توسعه تجارت و بانك توسعه صادرات و همینطور روسای 45 شركت دانش بنیان و فناور فعال در حوزه های صادراتی مطلوب بازار شرق آفریقا سورنا ستاری را در سفر به كنیا و اوگاندا همراهی می كنند.
این سفر در جهت برنامه های توسعه صادرات و كسب و كار بین المللی شركت های دانش بنیان و فناور صورت می گیرد كه چند سال قبل ذیل فعالیت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پشتیبانی از شركت های دانش بنیان شروع شد.
شركت های حاضر در تركیب هیات همراه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در زمینه های مختلفی همچون سلامت، تجهیزات پزشكی، داروهای گیاهی و شیمیایی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، صنایع شیمیایی، الكتریك و الكترونیك، فناوری های پیشرفته ماشین آلات صنعتی و خدمات فنی و مهندسی، صنایع معدنی و غیره فعالیت می نمایند.
بر پایه این گزارش، شرق آفریقا از نظر بازار هدف صادراتی یكی از بازارهای مهم برای شركت های دانش بنیان محسوب می شود؛ به خصوص كشورهای كنیا و اوگاندا كه روابط اقتصادی و سیاسی خوبی بین ایران و این كشورها وجود دارد. در واقع كنیا قطب تجاری و صادراتی شرق آفریقا به حساب می آید و از این نظر در آفریقا محوریت ویژه ای دارد.
در این سفر، یك نشست رو در رو بین شركت های دانش بنیان و فناور ایرانی و شركت های متناظر كشورهای كنیا و اوگاندا برگزار می شود و طی این دیدارها، مذاكراتی هم صورت خواهد گرفت.
این مذاكرات دو ماه پیش شروع شد و شركت های ایرانی در این مدت تلاش كردند شركت های متناظر خود در این دو كشور را شناسایی و جهت شركت در این نشست دعوت كنند و در بعضی موارد، تفاهم نامه ها و قراردادها هم تنظیم شده تا با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور به امضای طرفین برسد.
در كنار برگزاری این نشست، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در سفر به اوگاندا با رییس جمهوری، وزیر علوم، وزیر كشاورزی و معاون وزیر بهداشت این كشور و در كنیا با معاون ریس جمهور و وزیر علوم این كشور دیدار و گفت و گو خواهد نمود.
علمی** 1836 **2017


1397/07/10
13:50:58
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بازار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو