آذری جهرمی: ایران 1 و نیم ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل دارد

آذری جهرمی: ایران 1 و نیم ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل دارد

تولیدو: بوشهر - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: ایران اكنون 1.5 ترا ظرفیت ارتباطات بین الملل و نیم ترا ظرفیت تولید محتوای داخلی دارد.


به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان جم استان بوشهر اضافه كرد: مجموع این 2 ترا تقسیم بر 67 میلیون مشتركی است كه به پهن باند متصل شده اند.
وی اظهارداشت: در ماه گذشته شمار مشتركان پهن باند ایران از تركیه كه در رده نخست منظقه قرار داشت عبور كرده است.
آذری جهرمی اضافه كرد: مشكل این حوزه عدم توسعه متوازن ارتباطات ثابت در كشور است چونكه سالیان مختلف است كه در این حوزه سرمایه گذاری نكردیم.
وی افزود: هم اینك هفت آی.ایكس.پی در كشور وجود دارد كه آی.اس.پی استان فارس مختص مناطق جنوبی كشور دومین آی.اس.پی كشور از لحاظ حجم ارتباط است.
آذری جهرمی اضافه كرد: در مجموع پیشرفت ها و توانمندی هایی كه جوانان كشور انجام و خیلی از صنایع این حوزه را بومی كردند كم نبوده اما با این وجود تا رسیدن به شرایط ایده آل فاصله داریم.
وی اظهارداشت: به لحاظ شاخص آی.دی.آی هم كه سال قبل سازمان ملل اعلام نموده ایران در میان 193 كشور در رتبه 81 دنیا قرار دارد.
آذری جهرمی افزود: امسال با رشد و توسعه ای كه رخ داده رشد قابل توجهی تجربه و پیش بینی می گردد به حدود رتبه 60 دست پیدا نماییم.
وی اظهار داشت: بدون بزرگ نمایی سرعت اتصالات و ارتباطات در خیلی از نقاط كشور قابل توجه است.
آذری جهرمی اضافه كرد: با این وجود به علت بعضی از محدودیت ها در مسائل فرهنگی و جانبی وجود داشته سبب شده دسترسی به برخی سایت های بین المللی مسدود شود كه این احساس ظرفیت بالاتر برای رشد پهنای باند به ازا شهروند مقداری تولید محدودیت كرده است.
وی یادآورشد: در كنار این امر رشد ظرفیت های داخلی بخوبی داشتیم برای نمونه امروز در سطح كشور یك بازی تولید شده كه بیش از 10 میلیون نصب فعال روی گوشیهای داشته است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در حوزه های مختلف و بخصوص نرم افزاری رشد قابل توجهی داشتیم كه این مدیون زحمت جوانانی است كه باید این را تقویت نماییم.
آذری جهرمی اضافه كرد: اكنون با استاندارهای جهانی فاصله بسیاری داریم و این امر به منزله ظرفیت برای انجام كارهای فراوان در این حوزه می باشد.
وی در ارتباط با شهرستان های كنگان، دیر و جم استان بوشهر هم اظهار داشت: در سال قبل سرمایه گذاری خوبی در این شهرستان ها شده و الان نسل های سوم و چهارم در تمامی شهرهای استان بوشهر در دسترس می باشد.
آذری جهرمی افزود: در حوزه تلفن ثابت با وجود اینكه فعالیت فیبر منازل شروع شده رشد آن قابل توجه نیست و در مناطق برخوردار شهری باید فعالیت بیشتری صورت گیرد.
وی اظهار داشت: امروز برای جم مسیر فیبر نوری اجرا شده و در دسترس همگان است و در صورت قطع مسیر اصلی می توانند از مسیر جانبی استفاده كنند.
آذری جهرمی افزود: در دهستان مركزی بخش سیراف روستایی 39 خانواری وجود دارد كه در سه ماه آینده زیر پوشش قرار می گیرد.
وی افزود: در خود شهرستان جم همینطور جاده انارستان-دوراهك، جم- فیروزآباد، روستاهای لاور گل، آب گرمك و كوه چهر و در شهرستان دیر روستای جبرانی مشكل پوشش منطقه ای آنها در دستور كار قرار دارد كه ظرف سه ماه آینده مشكل برطرف می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: هم اكنون متوسط سرعت دسترسی شهروندان جم استان بوشهر به اینترنت 23 مگا بیت بر ثانیه روی نسل چهارم و پنج مگابیت بر ثانیه روی نسل سوم است.
آذر جهرمی افزود: با عنایت به ظرفیت های اقتصادی و گردشگری استان بوشهر جای رشد بیشتری وجود دارد و باید سرمایه گذاری بیشتری در این استان داشته باشیم.
6045 /7212


1397/05/26
12:58:22
5.0 / 5
5532
تگهای خبر: تولید , فناوری , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
تولیدو