بازار آهن ارومیه در لاك ركود

بازار آهن ارومیه در لاك ركود

تولیدو: در گذشته ای نه چندان دور، بازار آهن فروشان بعنوان یكی از حوزه های پرسود و با گردش مالی بالا مطرح بود، اما در سالیان اخیر، چتر ركود و كسادی چنان بر صنوف آهن فروشان سایه افكنده كه بعضی از فعالان این حوزه با وجود داشتن سابقه طولانی مدت در این بخش، به تعطیلی مراكز فروش آهن و تغییر شغل مبادرت ورزیده اند.


احمد رضایی، فروشنده آهن آلات در ارومیه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا از افزایش 100 درصدی قیمت كالا در این بخش اطلاع داد و اظهار نمود: خرید و فروش آهن آلات به حداقل رسیده و دلیل آن افزایش قیمت است.
وی، دلیل این افزایش قیمت ها را عدم نظارت، اتخاذ سیاست های اشتباه و همینطور افزایش قیمت دلار دانست و با اشاره به تاثیر نوسانات دلار تصریح كرد: نوسانات دلار بر روی قیمت آهن آلات هم تاثیر داشته و سبب افزایش آن شده است.
وی در ارتباط با آینده بازار آهن الات اظهار داشت: در چنین وضعیت اقتصادی، آینده را نمی توان پیش بینی نمود و با داشتن 20 سال سابقه كار، هیچ گاه شاهد چنین وضعیتی در خرید و فروش آهن آلات نبودم.
آهنگری، رییس اتحادیه مصالح ساختمانی و آهن آلات ارومیه هم با اشاره به وضعیت خریدو فروش آهن الات در ارومیه اظهار داشت: نوسانات قیمت ارز تاثیری روی افزایش قیمت آهن آلات ندارد.
وی خاطرنشان كرد: اگر آهن آلات وارداتی باشد بطور قطع نوسانات ارز روی آن تاثیر خواهد داشت ولی چون آهن آلات ما تولیدات داخلی هستند نوسانات ارز تاثیر بسزایی روی قیمت آنها ندارند مگر اینكه كارخانه ای شمش های آهن خویش را از خارج از كشور تهیه نماید.
رییس اتحادیه آهن آلات با اشاره به اینكه نرخ هر كیلو میلگرد ۶.۵ امروز بین ۴۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان و هر شاخه تیرآهن ۱۲، 655 هزار تومان است، اضافه كرد: امروز فعالیت بازار آهن فروشی به صورت كامل متوقف شده و تقاضا از سوی مردم به حداقل رسیده است.
آهنگری در ارتباط با تلاش های بازرسان برای كنترل قیمت ها اظهار داشت: بازرسان صنعت و معدن و بازرسان اصناف با بازرسی های دقیق تلاش در كنترل قیمت بازار دارند.
گزارش از مائده خانی خبرنگار ایسنا
1397/05/08
22:15:58
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: بازار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو