فولكس واگن دو خودروی برقی آمریكایی می سازد

فولكس واگن دو خودروی برقی آمریكایی می سازد

تولیدو: شركت خودروسازی فولكس واگن آلمان اخیرا اعلام نموده كه می خواهد در ایالات متحده آمریكا دو مدل خودروی تمام برقی اختصاصی برای مشتریان آمریكایی بسازد.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت carbuzz، به نظر می آید كه این خودروساز آلمانی می خواهد به منظور پاك سازی تاریخچه آلوده خود، بعد از آنكه حدود سه سال پیش به دستكاری و تقلب در نرم افزار مدیریت میزان آلایندگی خودروهای دیزلی تولیدی اش در آمریكا متهم و محكوم شد، تصمیم گرفته است كه برای جلب اطمینان مردم و دولت ها و همینطور كمك به كاهش میزان انتشار آلایندگی به جو زمین و محیط زیست، به طراحی و تولید خودروهای برقی و الكتریكی پاك روی آورد.

فولكس واگن بعد از اعتراف به تقلب، به پرداخت ۴.۳ میلیارد دلار جریمه محكوم شد و هنوز هم با مشكلات حقوقی در آلمان و سراسر جهان مواجه می باشد. این شركت ۲۲ میلیارد یورو را برای پرداخت خسارت مختص كرده است و همچنان هم به ایجاد آلودگی در محیط زیست در جهان متهم است. همه این اتفاقات باعث شد این خودروساز به منظور جبران خسارت های وارده، در كاهش انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای به محیط زیست و تولید خودروهای برقی بكوشد.

اندكی پیش بود كه اخباری در خصوص تلاش فولكس واگن برای تولید ۸۰ مدل خودروی برقی و الكتریكی تا سال ۲۰۲۵ میلادی منتشر گردید. اما حالا هنریش ووبكن – مدیر فولكس واگن در ایالات متحده آمریكا – اخیرا اعلام نموده است كه دو مدل خودروی برقی اختصاصی برای این كشور طراحی و تولید نماید.

به نظر می رسد كه این تصمیم فولكس واگن در جهت قانون افزایش تعرفه واردات محصولات اروپایی به آمریكا اتخاذ شده است چراكه ایشان در ادامه سخنانش عنوان كرد: با قانون افزایش تعرفه واردات خودروهای اروپایی از جانب گمرك ایالات متحده آمریكا دیگر برای خودروسازان اروپایی صرفه اقتصادی ندارد كه خودروهای تولیدی خویش را وارد این كشور كنند بلكه ما باید به فكر این باشیم كه خودروهایی را در خاك آمریكا و با استانداردهای این كشور به تولید برسانیم.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودروهای پاك، سبب شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.

با توجه به تغییر سیاست های جهانی درباره حفظ محیط زیست و مقابله با معضل آلودگی هوا و كاهش انتشار میزان آلاینده ها و گازهای گلخانه ای، خیلی از كشورها همچون انگلستان، فرانسه، نروژ، اسپانیا، یونان، مكزیك، چین و هند همچون پیشگامانی هستند كه قصد دارند به منظور جلوگیری از آلودگی هوا و حفظ محیط زیست، تولید و فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را تا دهه ۲۰۳۰ و نهایتا تا دهه ۲۰۴۰ میلادی (حدودا دو دهه آینده) ممنوع و متوقف اعلام كنند.
1397/05/01
13:23:05
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو