مكزیك از آمریكا به سازمان تجارت جهانی شكایت می كند

مكزیك از آمریكا به سازمان تجارت جهانی شكایت می كند

تولیدو: وزارت اقتصاد مكزیك اعلام نمود اختلاف های تجاری خود با آمریكا بر سر تعرفه های وارداتی روی فولاد و آلومینیوم را به سازمان تجارت جهانی ارجاع خواهد داد.


به گزارش تولیدو به نقل از رویترز، وزارت اقتصاد مكزیك در ادامه افزوده است كه به باور این كشور، آمریكا با وضع تعرفه ۲۵ درصدی روی واردات فولاد و تعرفه ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم، قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض كرده است. در این بیانیه آمده است: دولت مكزیك اطمینان می دهد اقداماتش در جهت تقویت حاكمیت قوانین تجارت بین الملل و متناسب با خساراتی باشد كه این كشور متحمل شده است.
مكزیك پیش تر اعلام نموده بود دست به اقدامات متقابل در برابر وضع تعرفه های وارداتی از جانب آمریكا می زند و محصولات كشاورزی و صنعتی وارداتی از آمریكا را هدف قرار می دهد. كانادا و اتحادیه اروپا هم وعده داده اند تعرفه های جدیدی بر طیف گسترده ای از محصولات آمریكایی اعمال خواهند كرد.
به قول یكی از مقامات سازمان تجارت جهانی، اتحادیه اروپا جمعه گذشته درخواست مشاوره بر سر تعرفه های آمریكا را ثبت نمود كه اولین گام برای حل مناقشات تجاری در این سازمان به حساب می آید.
تعرفه های اعمال شده، بخشی از تلاش دونالد ترامپ - رئیس جمهور آمریكا - برای محافظت از صنایع آمریكا در برابر آن چه كه او آن را رقابت ناعادلانه بین المللی خوانده است، به حساب می آید و بر روابط با اتحادیه اروپا و همینطور مذاكرات تجارت آزاد با مكزیك و كانادا تاثیر گذاشته است.1397/03/15
14:55:21
5.0 / 5
4671
تگهای خبر: اقتصاد , محصولات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو