قیمت دوچرخه و موتورسیكت 10 تا 15 درصد افزایش یافت

قیمت دوچرخه و موتورسیكت 10 تا 15 درصد افزایش یافت

تولیدو: تهران- رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیكلت و لوازم یدكی اعلام نمود: قیمت دوچرخه و موتورسیكلت به علت نوسانات نرخ ارز، حدود 10 تا 15 درصد افزایش پیدا كرد.


«محمد خادم منصوری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در مورد اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات موتورسیكلت اظهار داشت: ظرف دو ماه اخیر این امر محقق نشد اما از هفته گذشته موافقت هایی برای تخصیص ارز به واردكنندگان موتورسیكلت و قطعات آن اعلام شده است.
وی با اشاره به ممنوعیت واردات موتورسیكلت های كاربراتوری و جایگزینی آنها با موتورسیكلت های انژكتوری، اضافه كرد: علاوه بر افزایش قیمت ناشی از نوسانات نرخ ارز، قیمت موتورسیكلت های انژكتوری به صورت میانگین 700 تا 800 هزار تومان گرانتر از موتورسیكلت های كاربراتوری است.
رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیكلت و لوازم یدكی با اشاره به اینكه اكنون موتورِ موتورسیكلت های مونتاژ داخل به صورت كامل از خارج از كشور وارد می شود، اظهار داشت: در بازار ایران، سهم موتورسیكلت های چینی 70 درصد و سهم موتورسیكلت های هندی 30 درصد است.
خادم منصوری ادامه داد: موتور موتورسیكلت های چینی وارد و قطعات بدنه در داخل تولید می گردد اما در مورد موتورسیكلت های هندی، قطعات منفصله به صورت كامل وارد و در كشور مونتاژ می گردد.
وی با اشاره به اینكه عمده دوچرخه مورد نیاز كشور هم از خارج تامین می شود، اظهار داشت: قطعات دوچرخه هم از خارج از كشور وارد و در چهار كارخانه داخلی مونتاژ می شود؛ البته برخی قطعات همچون فرمان و ركاب در كارخانه های داخلی تولید می گردد.
اقتصام**9189**2025


1397/03/12
14:13:12
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو