تهیه بانك اطلاعات كالاهای با كیفیت ضروری می باشد

تهیه بانك اطلاعات كالاهای با كیفیت ضروری می باشد

تولیدو: كرج - رییس اتاق بازرگانی البرز تولید بانك اطلاعات با هدف آگاهی از وضعیت كمی و كیفی محصولات تولیدی و صادراتی كارخانه ها را بهترین راهكار در پشتیبانی از كالای ایرانی در داخل و خارج از كشور عنوان نمود.


رحیم بنامولایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تصریح كرد: دسترسی نداشتن به آمار و اطلاعات از نحوه فعالیت و عملكرد بخش تولید در گذر تامین نیازهای داخلی و صادراتی، عمده ترین چالشی است كه فعالان عرصه اقتصاد كشور با آن مواجهند.
وی اظهار داشت: نظر به اینكه فرمان رهبر معظم انقلاب در پشتیبانی از كالای ایرانی در دستور كار مجریان نظام قرار گرفته، ضروری می باشد مدیران میانی دستگاه های اجرایی به صورت مستمر آمار و اطلاعات دریافتی از وضعیت تولید و صادرات را منتشر كنند تا بستر برای پیشگیری از موازی كاری ها در تامین نیازهای داخلی و صادراتی فراهم گردد.
رییس پارلمان بحش خصوصی البرز در توجیه اهمیت دسترسی فعالان اقتصادی به آمار و اطلاعات بروز و صحیح، اضافه كرد: با عنایت به حضور مستمر هیات های تجاری و صنعتی كشورهای مختلف در كشورمان با هدف مشاركت و سرمایه گذاری، تولید بانك اطلاعات برای شناسایی واحدهای فعال و نیمه فعال ضروری می باشد.

**سایت تجارت الكترونیك معرف محصولات تولیدی البرز
بنامولایی با اشاره به برخورداری آسان فعالان اقتصادی از سایت تازه تاسیس تجارت الكترونیكی اتاق بازرگانی استان البرز، اظهار داشت: با بهره گیری از امكانات این سایت تجاری علاوه بر معرفی و عرضه محصولات تولیدی البرز، بستر برای جمع آوری آمار و اطلاعات واحدهای تولیدی و صنعتی استان فراهم گشته است.
وی اضافه كرد: فعالان اقتصادی می توانند با رجوع به پورتال تجاری اتاق بازرگانی استان هركدام یك صفحه از این سایت تجارت الكترونیكی را برای معرفی و عرضه محصولات تولیدی واحدهایشان اختصاص دهند.
وی در ادامه تولید تغییرات در روش های كنترل مالیات را ضرورتی انكار ناپذیر دانست و اظهار داشت: اكنون چگونگی و نحوه پرداخت مالیات بعنوان عمده ترین چالش بخش تولید مطرح است.
رییس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار داشت: برای رعایت عدالت اجتماعی باید مالیات از وضعیت غیر مستقیم كنونی خارج و به صورت مستقیم از افراد گرفته شود.
بنامولایی اضافه كرد: از قوای مجریه و مقننه انتظار داریم نظام مالیاتی را به نحوی اصلاح كنند تا بستر برای حضور فعال كارآفرینان در بخش تولید و اشتغال فراهم و سرمایه های مردمی از صحنه دلال بازی ها خارج و در مسیر رونق اقتصاد جامعه هدایت شود.
وی افزود: در این صورت كارآفرینان بدون دغدغه و با تمام توان وارد صحنه می شوند و بعد از سالیان متمادی تحول و پویایی درتولید و اشتغال را تجربه خواهیم كرد.

**حضور فعال در بازار صادرات مشاركت سرمایه گذاران خارجی را می طلبد
وی جذب سرمایه گذاری خارجی برای مشاركت در بخش تولید و حضور فعال در بازار جهانی حتی با برند آنان را مورد تاكید قرار داد.
وی اظهار داشت: در صورتی كه توانمندی ها و ظرفیت های صنعتی كشورمان با مشاركت سرمایه گذاران خارجی همراه شود، تولید اشتغال در حد انتظار و توسعه ‏صادرات را درپی خواهد داشت.
رییس پارلمان بخش خصوصی استان البرز خاطرنشان كرد: ما از توانمندی ها و ظرفیت های صنعتی خوبی برخوردار هستیم و بر این باوریم كه در مسیر توسعه صادرات در اولین مرحله بایستی با مشاركت سرمایه گذاران خارجی محصولاتمان را در بازارها معرفی نماییم و در مراحل بعدی به صورت مستقل و با برند خودمان صادرات را انجام خواهیم داد.
وی با اشاره به حضور در نمایشگاه های بین المللی با مبحث های تخصصی، اظهار داشت: با حضور قوی در این نمایشگاه ها بهتر می توانیم توانایی و ظرفیت های كشور را معرفی نماییم.
7411/1535


1397/02/22
18:54:06
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
تولیدو