رایزن بازرگانی موریتانی: آماده سرمایه گذاری در شیراز هستیم

رایزن بازرگانی موریتانی: آماده سرمایه گذاری در شیراز هستیم

تولیدو: شیراز- رایزن بازرگانی موریتانی دركشور عمان اظهار داشت: آماده سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و تولید محصولات مورد نیاز كشورمان در استان فارس و صادرات این تولیدات هستیم.


به گزارش دریافتی دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، شیخ احمد ابومعالی در كمیسیون سرمایه گذاری اتاق بازرگانی شیراز اضافه كرد: موریتانی كشوری مستعد و دارای ظرفیت های بسیار در حوزه های مختلف همچون معدن، گاز، پزشكی، سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی در حوزه اقتصادی می باشد اما آنگونه كه باید به این ظرفیت ها توجه نشده است.
وی، كسب و كار در موریتانی را بكر و دارای شرایط خاص توصیف و بیان كرد: در كشور ما قوانین مختلف كسب و كار وجود ندارد و در صورت درخواست سرمایه گذاران و تجار، قوانین مخصوص برای آنها وضع می گردد.
ابومعالی تصریح كرد: موریتانی 700 كیلومتر مرز دریایی در اقیانوس اطلس و بندرها دارد و می تواند دروازه ورود به 15 كشور آفریقایی مانند سنگال كه دارای مرز آبی نیستند باشد.
وی، ایران را كشوری برخوردار از فناوری و دانش بخصوص دانش پزشكی دانست و اظهار داشت: این كشور می تواند این محصولات و خدمات را معرفی و به موریتانی صادر كند كه در این زمینه می توان از كشور عمان بعنوان واسطه برای نقل و انتقال بهره برد.
او ادامه داد: هم اینك دارو و تجهیزات پزشكی به شكل قاچاق و یا از طریق های غیر معتبر وارد موریتانی می گردد به همین سبب بر كیفیت آنها نمی توان نظارت داشت و ما خواهان همكاری با ایران و فارس در این زمینه ها هستیم.
ابومعالی اضافه كرد: در سال های گذشته ارتباط ایران با موریتانی به خوبی پیش رفته است كه تلاش می نماییم این ارتباط تقویت و مستحكم تر شود، فعالیت بازرگانان و تجار 2 كشور هم می تواند زمینه گسترش این همكاری ها باشد.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی شیراز هم اظهار داشت: یكی از ظرفیت های قابل استفاده و زود بازده برای ارائه به موریتانی بحث توریسم درمانی و صادرات تجهیزات پزشكی و دارو است.
مهدی علیپور، با اشاره به ظرفیت های استان فارس دربخش های كشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن اضافه كرد: زمینه های همكاری استان فارس، موریتانی و عمان فراهم است و تجار و بازرگانان هر 2 كشور می توانند با تجار فارس تعامل و روابط خوبی داشته باشند.
یكی از بازرگانان عمان هم بیان كرد: عمان و ایران رابطه سیاسی بسیار خوبی باهم دارند و امیدواریم كه این روابط روز به روز مستحكم تر شود.
سامی بن احمد اضافه كرد: دولت عمان تمایل به تجارت و گسترش روابط با ایران بخصوص در زمینه گردشگر پزشكی دارد و می تواند زمین و سایر امكانات مورد نیاز را در اختیار تجار و سرمایه گذاران قرار دهد.
جمهوری اسلامی موریتانی به مركزیت نواكشوت در شمال غربی قاره آفریقا واقع شده است.
6122 / 1876


1397/02/11
14:27:37
5.0 / 5
5152
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو