رئیس فدراسیون واردات خبر داد

مشكل در ثبت سفارش كالا

مشكل در ثبت سفارش كالا

به گزارش تولیدو رئیس فدراسیون واردات آخرین وضعیت سامانه تجارت برای انجام ثبت سفارش كالا را تشریح و اعلام نمود كه این سامانه هنوز به صورت كامل راه اندازی نشده و خیلی از كالاها برای ثبت سفارش با مشكل روبرو هستند.پس از نوسانات ارزی و تصمیم جدید دولت در خصوص تعیین دلار ۴۲۰۰ تومانی بعنوان دلار تك نرخی، این ارز با قیمت اعلام شده صرفا به متقاضیان قانونی اعم از تجار تخصیص داده می گردد كه رئیس كل بانك مركزی روز گذشته اعلام نمود "از ۲۱ فروردین تابحال حدود ۹۲۱۰ فقره ارز ۴۲۰۰ تومانی معادل دو میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار تخصیص یافته است و برخلاف برخی اعلام ها، روند صادرات و واردات متوقف نشده و ارز اختصاص یافته است. همینطور سایر متقاضیان كه به دنبال تهیه دلار هستند باید فعلا صبر كنند. از جانب دیگر بر مبنای بخشنامه های اعلام شده در زمینه واردات كالا ثبت سفارش ها باید با استفاده از سامانه ثبت تجارت انجام شود"؛ سامانه ای كه به قول رئیس هیات مدیره فدراسیون واردات هنوز به صورت كامل راه اندازی نشده است و خیلی از كالاها با مشكل ثبت سفارش روبرو هستند.

فرهاد احتشام زاد در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: اتفاقی كه بعد از تعطیلات نوروز در وهله اول رخ داد شوك ارزی بود كه به بازار وارد شد و پس از این شوك هم، دلار ۴۲۰۰ تومانی عنوان شد.

به گفته وی، این اتفاق به خودی خود خبر مثبتی بود كه سبب ثبات قیمت ارز می گردد ولی به دنبال آن با سامانه تجارت صنعت، معدن و تجارت روبرو شدیم، چون در بخش نامه اولیه بانك مركزی اعلام شده كه الزاما تمامی كالاها باید با ثبت سفارش شوند. البته پیش از این هم با ثبت سفارش انجام می شد كه به نظر می رسد این تاكید مجدد به علت برخی موارد خاص بوده است. 

1397/02/04
15:03:41
5.0 / 5
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تولیدو