هدف صادراتی قزوین رسیدن به یك میلیارد دلار است

هدف صادراتی قزوین رسیدن به یك میلیارد دلار است

تولیدو: قزوین-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین اظهار داشت: هدف صادراتی استان امسال رسیدن به صادرات یك میلیارد دلار كالاهای غیرنفتی است.


منوچهر حبیبی روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: صادرات كالاهای غیرنفتی استان قزوین سال گذشته 811 میلیون دلار بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین ادامه داد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال 95 با رشد 39 درصدی همراه بود.
وی با اشاره به اینكه رشد صادرات كالاهای غیرنفتی استان قزوین سال گذشته در مقایسه با میانگین كشوری 6 درصد بیشتر بود، اضافه كرد: صادرات كشور سال قبل 32 درصد رشد داشت.
حبیبی خاطرنشان كرد: دستیابی به 811 میلیون دلار صادرات كالاهای غیرنفتی طی سال قبل در حالی رقم خورد كه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، سهم قزوین در حوزه صادراتی را 396 میلیون دلار تعیین كرده بود.
این مسئول، سهم صنعت از صادرات كالا در استان را 70 درصد برشمرد و اظهار داشت: بخش كشاورزی و خدمات فنی و مهندسی هم 30 درصد باقی مانده را تشكیل می دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: امسال تلاش داریم تا سهم بخش كشاورزی از صادرات استان افزایش یافته و به 40 درصد برسد.
حبیبی همینطور با اشاره به نقش پایانه های صادراتی در تسهیل امور تجارت، اظهار داشت: كار ساخت پایانه صادراتی استان در شهرستان البرز كه در آن شاهد احداث انبارهای بزرگ، استقرار گمرك و استاندارد و سایر دستگاه های در رابطه با امور صادرات و همینطور بانك ها خواهیم بود در حال انجام می باشد و امیدواریم امسال شاهد بهره برداری از این طرح باشیم.
وی اظهار نمود: یك پایانه صادراتی دیگر هم مقرر است در جنب آزادراه قزوین-كرج حوالی نیروگاه شهید رجایی احداث شود كه اگر سرمایه گذار آن تا آخر خرداد اقدام به كار نكند مجوزش را باطل كرده و سرمایه گذاران داوطلب را جایگزین خواهیم كرد.
3013


1397/02/02
13:09:40
5.0 / 5
4702
تگهای خبر: اقتصاد , صادرات , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تولیدو