توقف خط تولید چند خودرو در سال جدید

توقف خط تولید چند خودرو در سال جدید

به گزارش تولیدو رییس سازمان ملی استاندارد ایران نظرش را در مورد تعداد خودروهایی كه به علت عدم رعایت استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی در سال ۱۳۹۷ با توقف خط تولید روبرو می شوند اعلام نمود.


نیره پیروزبخت در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به اینكه چه تعداد خودرو در فازهای دوم و سوم اجرای طرح استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی كه به ترتیب در تیرماه و دی ماه سال ۱۳۹۷ اجرایی می شود، با توقف خط تولید مواجه می شوند، اظهار نمود: در فاز اول اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی ۲۳ مدل خودرو با توقف خط تولید روبه رو شدند و به ترتیب در فازهای دوم و سوم اجرا كه در تیرماه و دی ماه سال ۱۳۹۷ اجرایی می شود، مجددا برخی مدلهای خودرویی خط تولیدشان متوقف خواهد شد.
وی ادامه داد: ما پیش بینی خویش را انجام داده ایم و اما فعلا قصد نداریم نام و تعداد این خودروها را اعلام نماییم، اما پیش بینی كرده ایم كه در فاز دوم رعایت استانداردهای ۸۵ گانه خودرو كه تیرماه سال ۱۳۹۷ اجرا می گردد دو مدل خودرو با توقف خط تولید روبه رو شوند.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینكه در مورد فاز سوم این طرح كه دی ماه خواهد بود، قصد اعلام پیش بینی از تعداد خودروهایی كه با توقف خط تولید روبرو می شوند نداریم، اظهار داشت: این مساله شائبه برانگیز است و ابهاماتی را تولید خواهد كرد، ازاین رو نه نام این خودروها و نه تعداد آن ها را اعلام نمی نماییم و در نهایت هم امیدوار هستیم كه خودروها بتوانند استانداردهای لحاظ شده را رعایت نمایند و خط تولید هیچ خودرویی متوقف نشود.
پیروزبخت در پاسخ به اینكه اما سال قبل اعلام كردید كه بیش از چهار مدل خودرو در فاز اول اجرای طرح استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی با توقف خط تولید روبرو خواهند شد، همراه با لبخند تصریح كرد: در فاز سوم اجرای این طرح هم تعداد مدل خودروهایی كه با توقف خط تولید مواجه خواهند شد بیش از چهار مورد است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، اسفندماه سال قبل بود كه سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد اطلاع داد و اعلام نمود كه برپایه تفاهم نامه ای بین این سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت ارتقای این استانداردها از نظر تعداد و كیفیت مطرح شده است؛ موضوعی كه بر مبنای مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو با حضور وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان ملی استاندارد، خودروسازان و قطعه سازان در دستور كار قرار گرفت.
براساس زمان بندی صورت گرفته باید تا ابتدای دی ماه سال ۱۳۹۶، ۶۱ مورد استاندارد خودرویی اجرایی می شد و بعد از آن تا ابتدای تیر ماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه شده و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دی ماه سال ۱۳۹۷، تعداد استانداردهای الزامی خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش یابد، موضعی كه فاز اول اجرای خویش را پشت سر گذاشته و در انتظار اجرای دومین مرحله است.
گفتنی است در فاز اول اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی، در ابتدای دی ماه سال گذشته، ۲۳ مدل خودرو با توقف خط تولید روبه رو شدند.


 

1397/01/17
18:32:38
5.0 / 5
4377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو