همسو با سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفت

سرمایه گذاری 3هزار میلیارد ریالی برای تولید نخ اكریلیك فرش در امسال

سرمایه گذاری 3هزار میلیارد ریالی برای تولید نخ اكریلیك فرش در امسال

تولیدو: تهران- مدیركل دفتر صنایع نساجی و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: امسال بیش از سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغالزایی برای یك هزار و 400 نفر در 9 واحد صنعتی تولید نخ اكریلیك فرش ماشینی به انجام رسید.


به گزارش یكشنبه تارنمای وزارت صنعت، معدن و تجارت، «افسانه محرابی» اضافه كرد: با این میزان سرمایه گذاری نزدیك به 24 هزار تن نخ اكریلیك فرش ماشینی به ظرفیت اسمی كشور اضافه گردید كه امید می رود سال آینده نخ مورد نیاز تولید فرش ماشینی در كشور تامین گردد.
وی خاطرنشان كرد: تقاضای بازار برای ورود ماشین آلات فرشبافی دارای شانه بالاتر و سرعت تغییر فناوری در ماشین آلات جدید فرش ماشینی، سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای ریسندگی نخ ظریف فرش ماشینی را اجتناب ناپذیر كرده است.
به گزارش تولیدو به نقل از ایرنا، ساماندهی واردات و صادرات و پشتیبانی از خودكفایی در تولید كالاها از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است كه در سال 1392 ابلاغ گردید.
پس از آن، سال 1395 از جانب رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و امسال هم (1396) «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال».
صنعت فرش ماشینی یكی از صنایع اثرگذار در صنعت نساجی كشور است كه در سال های اخیر رشد و توسعه مناسبی را سبب گشته است.
فقط در منطقه كاشان، آران و بیدگل بیش از یك هزار واحد تولیدكننده فرش ماشینی بوجود آمده و این منطقه را به قطب تولید این محصول در كشور و حتی منطقه تبدیل نموده است.
این صنعت حدود 50 درصد ارزش صادرات سالیانه صنایع نساجی را به خود اختصاص می دهد.
ظرفیت نصب شده صنعت فرش ماشینی در كشور بالغ بر 120 میلیون مترمربع است و تولید سالیانه آن به 80 میلیون مترمكعب می رسد كه با عنایت به سرانه مصرف 2.3 مترمربع در كشور (50 میلیون مترمربع در داخل مصرف می شود) مازاد تولید به كشورهای دیگر صادر می گردد.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: @IRNAeco
اقتصام* 3065*1961*


1396/12/28
19:59:53
5.0 / 5
4415
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تولیدو