نامی كه لو رفت

نامی كه لو رفت

تولیدو: با وجود تمام حرف و حدیث ها درباره سخت بودن اجرای استانداردهای ۸۵ گانه جدید خودروها، سیتروئن C۳ توانست پیش از الزامی شدن این استانداردها آنها را پاس كند.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، زمزمه های افزایش تعداد استانداردهای الزامی خودروهای سواری از سال قبل جدی تر شد. سرانجام به دنبال كارشناسی های صورت گرفته از جانب سازمان ملی استاندارد ایران، استانداردهای الزامی خودروهای سواری از ۵۵ به ۸۵ مورد افزایش پیدا كرد. طبق آنچه كه برنامه ریزی شده، مرحله اول اجرای استانداردهای جدید ابتدای دی ماه امسال بود كه به دنبال آن تولید برخی خودروهای سواری به علت ناتوانی در پاس كردن این استانداردها متوقف گردید.

از ابتدای تیر سال آینده هم مقرر است مرحله دوم استانداردهای جدید خودرویی اجرا شود و از ابتدای دی ماه سال آینده هم تعداد استانداردهای الزامی خودرو به ۸۵ مورد افزایش می یابد. در این میان تصویب و اعلام استانداردهای جدید خودرویی اعتراض های برخی خودروسازان را به دنبال داشت كه معتقد بودند كه این استانداردها بیش از اندازه سختگیرانه بوده و حتی بعضی از آنها هنوز در كشورهای اروپایی هم الزامی نشده است و خواهان تجدیدنظر در تعداد استانداردهای جدید شدند.

در پاسخ به این انتقادات بود كه مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران بر اجرایی شدن استانداردهای جدید تاكید و اظهار كردند كه این استانداردها با استانداردهای در حال اجرا در اتحادیه اروپا منطبق بوده و تجدیدنظری بر اجرای آنها صورت نخواهد گرفت. در این میان انجمن خودروسازان ایران هم با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود كه با اجرای استانداردهای جدید تولید بیش از ۸۰ درصد خودروهای داخلی متوقف خواهد شد.

در چنین اوضاع و احوالی كه شك و تردیدها نسبت به توانایی خودروسازان داخلی برای ارتقای كیفیت محصولاتشان و رشد كیفی آنها افزایش یافته بود، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران امروز اعلام نمود كه یك خودروی داخلی توانسته تمام ۸۵ استاندارد الزامی جدید را پاس كند كه نام آن در ایام آینده اعلام خواهد شد.

تلاش رئیس سازمان ملی استاندارد ایران برای مخفی نگه داشتن نام این خودرو در حالی بود كه دقایقی بعد مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نام آن را لو داد.

جهرودی در حاشیه مراسم تحویل خودروهای سنگین تجاری سایپا دیزل از فرصت استفاده و اعلام نمود كه این خودرو سیتروئن C۳ است كه توانسته بعنوان نخستین خودروی تولیدی در داخل كشور تمام استانداردهای جدید را پاس كند.

C۳ محصول مشترك تولیدی سایپا با شركت سیتروئن فرانسه است كه تولید آزمایشی آن شروع شده و اوایل سال آینده به تولید انبوه رسیده و عرضه آن آغاز خواهد شد. در این شرایط به نظر می رسد توانایی خودروی C۳ در پاس كردن ۸۵ استاندارد الزامی آن هم حدود یك سال پیش از الزامی شدن اجرای آنها در دی ماه ۱۳۹۷ نشان دهنده آن است كه خودروسازان داخلی اگر نسبت به از رده خارج كردن تولید خودروهای قدیمی و تولید خودروهای جدی د و به روز جهان اقدام نمایند، می توانند استانداردهای ۸۵ گانه را هم پاس كنند و این اقدام یك بازی برد- برد به نفع هم خودروسازان و هم مشتریان خودرو خواهد بود.
1396/12/22
22:12:01
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تولیدو