تقویت تشكل های اقتصادی كلید توسعه صادرات در استان مركزی است

تقویت تشكل های اقتصادی كلید توسعه صادرات در استان مركزی است

تولیدو: اراك - رئیس اتحادیه تولید كنندگان و صادر كنندگان استان مركزی اظهار داشت: تقویت تشكل های اقتصادی، كلید توسعه صادرات در این استان است.


نادره سادات نجفی زاده روز شنبه در حاشیه اولین همایش توسعه صادرات، چالش ها و الزامات در استان مركزی در جمع خبرنگاران اضافه كرد: تشكل های صادراتی نقش غیرقابل انكاری در توسعه صادرات داشته و تقویت و تولید این نهادها نقش مهمی در افزایش حضور تولیدات داخلی در بازارهای جهانی برعهده دارد.
وی ادامه داد: حذف و تعدیل قوانین دست و پاگیر صادراتی و اختصاص بودجه برای صادرات غیر نفتی در سال آینده 2 پیشنهاد مهم در تقویت صادرات كشور و استان مركزی بعنوان قطب صنعت و كشاورزی است.
نجفی زاده با یادآوری فعالیت 9 ماه اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان اضافه كرد: در این مدت این اتحادیه عملكرد مناسبی را ارائه داده و موفق شده با سه هیات روسیه، صربستان و عراق مراوادت صادراتی برقرار كند.
وی ادامه داد: برپایی سه نمایشگاه و حضور در چهار نمایشگاه خارجی و داخلی، بازاریابی كشورهای هدف و كمك به برندسازی بعضی از اعضا و پیگیری مطالبات همچون فعالیت های انجام شده بوده است.
رئیس اتحادیه تولید كنندگان و صادر كنندگان استان مركزی تصریح كرد: تقویت تولید و توسعه صادرات در این استان با ارائه راهكارهای مناسب همچون برنامه های پیش بینی شده در سال آینده است.
استان مركزی چهارمین قطب صنعت كشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی كشور است كه در تنوع تولیدات صنعتی در كشور رتبه نخست را دارد.
1955/3075


1396/12/12
23:30:09
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تولیدو