بخشی از وظایف مرکز تجارت الکترونیک باید به بخش خصوصی واگذار شود

بخشی از وظایف مرکز تجارت الکترونیک باید به بخش خصوصی واگذار شود

به گزارش تولیدو، رئیس مرکز تتا اظهار داشت: معتقدیم بخشی از عملیاتی که هم اکنون در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حال انجام می باشد قابل مشارکت و واگذاری به بخش خصوصی است.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، امین کلاهدوزان رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اظهار داشت: نه تنها به دنبال تصدی گری دولتی در حوزه تجارت الکترونیکی کشور نیستیم، بلکه معتقدیم بخشی از عملیاتی که هم اکنون در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در حال انجام می باشد قابل مشارکت و واگذاری به بخش خصوصی است.
وی اضافه کرد: سیاست اصلی در مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، زمینه سازی توسعه زیرساخت ها، رفع موانع و تسهیل کسب و کار و ساماندهی ایستگاه های تجارت الکترونیکی کشور است.
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی تصریح کرد: اعتقاد داریم که رقابت و ورود دولت در اجرا و عملیاتی که بخش خصوصی بهتر از هر کسی می تواند آنرا انجام دهد، غیر از زیان و کند کردن مسیر رشد صنعت تجارت الکترونیکی دستاورد دیگری نخواهد داشت.
وی ضمن اشاره به سیاست توسعه لندتک ها در کشور، خاطرنشان کرد: بازارهای خدمات نوین مالی همچون موضوعات اولویت دار تجارت الکترونیکی کشور است که در همین راستا وزارت صمت و مرکز تتا در چارچوب دو طرح «هما» و «عید تا عید» گام اول برای پشتیبانی از آنرا برداشته اند.
کلاهدوزان اضافه کرد: اعطای اعتبار به مردم و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف همچون مزیت های لندتک ها بوده که باید با حمایت و البته گفت و گو زمینه توسعه و فرهنگ سازی آن در کشور فراهم گردد.
وی ضمن اشاره به نقش راهبردی مرکز بر مبنای قانون تجارت الکترونیکی، اظهار داشت: فضای کسب و کارهای مجازی و تجارت الکترونیکی کشور نیازمند یک نخ تسبیح برای هماهنگی نقش های تنظیم گری و نظارت و اعمال یک سیاست واحد است که مرکز در دو سال قبل اولویت خویش را بر این دو محور قرار داده است.


منبع:

1403/04/13
10:13:57
5.0 / 5
1741
تگهای خبر: بازار , خدمات , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو