نخل های بی سر آبادان احیا می شوند

نخل های بی سر آبادان احیا می شوند

به گزارش تولیدو، خوزستان مدیر جهاد کشاورزی آبادان از احیای بیش از 100 هکتار از نخلستان های این شهرستان در طرح جایگزینی و توسعه نخیلات فرسوده آگاهی داد و اظهار داشت: نخل های بی سر آبادان احیا می شوند.حسن دشتی نژاد در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در طرح جایگزینی و توسعه نخیلات بدنبال جایگزینی و احیای نخیلات فرسوده شهرستان آبادان هستیم و دراین زمینه تا حالا ۳۱ میلیاردریال اعتبار به کشاورزان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در هر هکتار زمین امکان کشت ۱۵۶ اصله نخل وجود دارد و بدین جهت تلاش خواهد شد در دو بخش جایگزینی و توسعه، نخل های بی سر، فرسوده و بی ثمر آبادان احیا شوند.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هکتار از نخلستان های این شهرستان در طرح جایگزینی و توسعه نخیلات احیا شده است، اظهار داشت: در بخش جایگزینی کشاورزان پاجوش ها را جایگزین نخل های فرسوده و بدون ثمر می کنند و در بخش توسعه نیز زمینهای بایر و رهاشده بعد از آماده سازی با کشت پاجوش نخل و میانه کاری احیا می شوند.

دشتی زاده افزود: این طرح حمایتی سازمان جهاد کشاورزی فرصت خوبی است تا کشاورزان با احیای زمینهای کشاورزی و همین طور نخیلات بی ثمر و فرسوده، علاوه بر توسعه زمینهای کشاورزی به مساله تولید و همین طور اشتغال پایدار منطقه کمک کنند.

وی اضافه کرد: تا حالا ۱۰۸ بهره بردار در شهرستان آبادان در طرح جایگزینی و توسعه نخیلات فرسوده مشارکت داشته اند و امیدواریم تعداد بهره برداران برای مشارکت در این طرح افزایش یابد.

مدیر جهاد کشاورزی آبادان اشاره کرد: باتوجه به شرایط اجرای این طرح که حدود ۵ سال زمان می برد، پیش بینی می نماییم ۶ هزار هکتار از زمینهای منطقه احیا شود.

منبع:

1402/04/17
09:50:22
5.0 / 5
270
تگهای خبر: تولید , سازمان , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تولیدو
تولیدو