تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان

تثبیت جایگاه ایران در رتبه هشتم تولید سیمان جهان

به گزارش تولیدو، ایران با تولید ۶۲ میلیون تن سیمان در سال ۲۰۲۲ توانست همچنان در رتبه هشتم تولید جهانی این محصول بایستد.به گزارش تولیدو به نقل از صدا و سیما، این در شرایطی است که میزان تولید جهانی سیمان از ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ میلادی کاهش پیدا کرد که حاکی از افت ۶.۸۲ درصدی است.

بنابر اعلام سازمان زمین شناسی ایالات متحده آمریکا USGS، در این زمان، چین با ثبت تولید ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن سیمان همچنان پیشتاز تولید این محصول بوده و در رتبه نخست جهان جای دارد. این در شرایطی است که هند با تولید ۳۷۰ میلیون تن در رتبه دوم و ویتنام با تولید ۱۲۰ میلیون تن در رتبه سوم تولید جهانی سیمان در سال ۲۰۲۲ میلادی قرار گرفتند.

علاوه براین، ایالات متحده آمریکا با تولید ۹۵ میلیون تن سیمان و ترکیه با تولید ۸۵ میلیون تن سیمان پارسال میلادی توانستند رتبه های چهارم و پنجم تولید این محصول را به خود اختصاص دهند.

همینطور روسیه توانست با رشد میزان تولید سیمان خود از ۶۱ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ میلادی به ۶۲ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ میلادی، با یک پله ارتقا، از رتبه نهم جهان به رتبه هشتم صعود کرده و با ایران به صورت مشترک در این جایگاه قرار گیرد.


منبع:

1402/01/11
15:04:51
5.0 / 5
206
تگهای خبر: تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو