دستمزدی که 20 سال تغییر نکرد!

دستمزدی که 20 سال تغییر نکرد!

تولیدو: سازمان بین المللی کار اعلام نمود که مشاغل و دستمزد زنان در 20 سال قبل تغییر چندانی نکرده است.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، گزارش جدید سازمان بین المللی کار نشان میدهد که زنان علاوه بر دریافت دستمزد کمتر، برای یافتن کار نسبت به مردان با مشکلات بیشتری مواجهند.
سازمان بین المللی کار اعلام نمود که شکاف شغلی برای زنان، واقعیتی سخت و مخرب در بازار کار جهانی است اما در کشورهای درحال توسعه نگران کننده است. حدودا یک زن از هر چهار زن در سراسر جهان قادر به یافتن شغل نیست، در صورتیکه این رقم در مردان ۱۶.۶ درصد است.
آژانس سازمان ملل متحد اعلام نمود که ۱۵ درصد از زنان سن کار در سراسر جهان مایل به کار کردن هستند اما شغلی ندارند، در صورتیکه این رقم در مردان ۱۰.۵ درصد است و سطح بیکاری برای هر دو جنس بسیار مشابه است. مسئولیت های شخصی و خانوادگی همچون دلایلی است که زنان در جستجوی کار بطور نامتناسبی تحت تأثیر قرار می گیرند. این فعالیت ها نه فقط می تواند مانع از اشتغال آنها شود، بلکه از جستجوی فعال برای کار یا در دسترس بودن برای کار در کوتاه مدت نیز جلوگیری می کند.
سازمان بین المللی کار با تکیه بر این که شکاف جنسیتی مشاغل بین سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۲۲ حدودا بدون تغییر باقی مانده است. در سطح جهانی، به ازای هر دلار درآمد نیروی کار مردان، زنان تنها ۵۱ سنت درآمد داشتند.
تفاوت های قابل توجهی بین مناطق وجود دارد؛ بطوریکه کشورهای با درآمد کم و متوسط پایین تر، نابرابری جنسیتی بسیار بدتری را در درآمد مشاهده می کنند و زنان به ترتیب ۳۳ سنت و ۲۹ سنت بر دلار درآمد دارند و در کشورهای با درآمد بالا و درآمد متوسط بالا، درآمد نسبی نیروی کار زنان به ترتیب به ۵۸ و ۵۶ سنت به ازای هر دلاری است که مردان به دست می آورند.
طبق گزارش ویفروم، سازمان بین المللی کار اظهار داشت: عدم تعادل جنسیتی در دسترسی به شغل و شرایط کار بیش از آن چیزی است که قبلاً تصور می شد.
طبق اعلام آژانس کار سازمان ملل، نرخ بیکاری جهانی در سال ۲۰۲۲ به ۵.۸ درصد رسید که کمتر از میانگین نرخ های دو دهه پیش از همه گیری بود و پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۳ در این سطح باقی بماند.
منبع:

1402/01/02
13:41:43
5.0 / 5
182
تگهای خبر: بازار , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
تولیدو