تلاش قیمت جهانی طلا به کجا خواهد رسید؟

تلاش قیمت جهانی طلا به کجا خواهد رسید؟

به گزارش تولیدو، قیمت طلا در تلاش است تا حمایت خویش را در ۱۸۰۰ دلار حفظ کند چونکه شاخص مخارج مصرف شخصی آمریکا در ماه نوامبر ۰.۲ درصد افزوده شد که مطابق با انتظارات بود.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، باآنکه بازار طلا از بالاترین سطح اخیر خود خارج شده است اما با وجود این که تورم به صورت مداوم بالاست، همچنان به ۱۸۰۰ دلار در هر اونس ادامه می دهد.
وزارت بازرگانی ایالات متحده روز جمعه اعلام نمود که شاخص قیمت اصلی هزینه های مصرف شخصی آن بعد از افزایش ۰.۲ درصدی اکتبر در ماه نوامبر ۰.۲ درصد افزایش پیدا کرده است. داده ها مطابق با انتظارات اقتصاددانان بود.
تورم اصلی در سالجاری، مطابق با انتظارات اقتصاددانان ۴.۷ درصد افزایش پیدا کرد. تورم اصلی در مقایسه با افزایش پنج درصدی اکتبر کاسته شده است. بازار طلا نسبت به آخرین آمارهای تورم واکنش چندانی نمی بیند. هر اونس طلا آخرین بار با ۰.۴۵ درصد افزایش به ۱۸۰۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.
تورم اصلی در ماه گذشته ۰.۱ درصد افزوده شد که نسبت به اکتبر ۰.۴ درصد کاهش داشت. تورم امسال ۵.۵ درصد افزایش پیدا کرده است.
طبق گزارش کیتکونیوز، بعضی از اقتصاددانان اعلام کردند که به نظر می آید با افزایش درآمد، ترس از رکود بر مصرف کنندگان آمریکایی تاثیر می گذارد اما هزینه های شخصی ضعیف تر از حد انتظار می شود.
در این گزارش آمده است که مصرف شخصی ۰.۱ درصد نسبت به اکتبر ۰.۸ درصد افزایش داشته است. اقتصاددانان افزایش ۰.۲ درصدی را پیشبینی کرده بودند. در همان زمان، درآمد شخصی ۰.۴ درصدی افزایش پیدا کرد. اقتصاددانان به دنبال افزایش ۰.۳ درصدی بودند.
منبع:

1401/10/04
11:22:27
5.0 / 5
612
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تورم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تولیدو