وزارت اقتصاد:

اجرای آزمایشی کالابرگ کلید خورد

اجرای آزمایشی کالابرگ کلید خورد

به گزارش تولیدو، وزارت اقتصاد اعلام نمود: بر مبنای آخرین اعلام وزارت رفاه، اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در یکی از استانهای جنوبی کشور کلید زده و بعد از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، تأمین مالی کالابرگ مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه ای یعنی تقریبا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.
ادعای این که دولت برای تأمین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی گرفتار مشکل است در حالی مطرح می شود که اساساً تأمین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه ای یعنی تقریبا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.
بارها اعلام گردید که مبحث طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی از نظر تأمین مالی ندارد، اما با عنایت به این که نظام پرداخت یارانه ها جمعیت زیادی از مردم را متأثر می کند، لازم بود دولت با اطمینان در رابطه با زیرساخت فنی اجرای طرح را دنبال کند تا مشکلی در تأمین کالا و خریدهای مردم پیش نیاید.
اقدامات دولت برای فراهم کردن زیرساخت های اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده، اما از آنجائیکه متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با تغییر مدیریت این وزارت خانه در اجرا و بهره برداری این طرح اندکی تأخیر به وجود آمد و بر مبنای آخرین اعلام، این وزارت خانه اجرای آزمایشی طرح در یکی از استانهای جنوبی کشور را کلید زده و بعد از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.
پیش بینی ها حکایت از آن دارد که اجرای آزمایشی بیشتر از یک ماه طول نکشد و بعد از آن آماده اجرا در کشور خواهد بود.
تصمیم دولت هیچ گاه برای عرضه کالابرگ الکترونیک تغییر نکرده، اما همچنان که اشاره شد تأخیری که پیش آمده به علت حصول اطمینان از فراهم بودن زیرساخت های لازم برای اجرای آن در تمام شهرها و روستاهای کشور بوده و به این علت بود که یک مرحله آزمایشی دیگر هم برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد؛ با اتمام این مرحله و ایجاد این اطمینان که مردم در شروع طرح بتوانند کامل از این ظرفیت استفاده نمایند و شاهد پدیده صف نباشیم، کالابرگ الکترونیکی اجرا می شود.
ادعای این که دولت برای تأمین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی گرفتار مشکل است در حالی مطرح می شود که اساساً تأمین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت های یارانه ای یعنی تقریبا ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.


منبع:

1401/09/07
13:53:28
5.0 / 5
326
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , رفاه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
تولیدو