اشتغال در معادن ۱۰۵ درصد بیشتر شد

اشتغال در معادن ۱۰۵ درصد بیشتر شد

به گزارش تولیدو، برپایه آمار وزارت صمت از عملکرد پنج ماهه سال جاری، مجوزهای صادره در حوزه معدن و صنایع معدنی، میزان اشتغال در معادن به واسطه پروانه بهره برداری و هزینه های صرف شده به سبب اکتشاف نسبت به مدت مشابه سال گذشته، بیشتر شده است. در صورتی که پارسال، صدور مجوزها و میزان اشتغال روند کاهشی قابل توجهی نسبت به سال قبل از آن داشت.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در صورتی که آخرین آمار و گزارش عرضه شده از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت از وضعیت شاخصهای صنعت، معدن و تجارت متعلق به یکساله ۱۴۰۰ بود، بالاخره بعد از یک وقفه چهار ماهه، وزارت صمت گزارش عملکرد پنج ماهه را منتشر نمود.

طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، طی پنج ماهه سالجاری میزان صدور پروانه اکتشاف، گواهی کشف، پروانه بهره برداری، میزان اشتغال در معادن به واسطه پروانه بهره برداری و همینطور هزینه صرف شده به سبب عملیات اکتشاف نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایشی رقم خورده است.

در مجموع طی مدت مذکور، ۳۶۱ فقره پروانه اکتشاف صادر شده که پنج فقره بیشتر از میزان صدور آن در پنج ماهه نخست سال ۱۴۰۰ ( ۳۵۶ فقره) است و رشد ۱.۴ درصدی داشته است.

همچنین طی پنج ماهه سال جاری میزان گواهی کشف معادن صادر شده ۱۸۳ فقره ثبت شده است که نسبت به ۱۷۲ فقره صادر شده در مدت مشابه سال قبل ۶.۴ درصد رشد را تجربه کرده است.

طبق آمار وزارت صمت، در صدور پروانه بهره برداری تا آخر مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، رشد صدور مجوز در ارتباط با پروانه بهره برداری برابر ۵.۸ درصد دیده می شود و از ۱۹۱ فقره به ۲۰۲ فقره رسیده است.

علاوه بر مجوزهای معدنی، میزان اشتغال به واسطه صدور پروانه های بهره برداری هم در مدت پنج ماهه سالجاری نسبت به پنج ماهه ۱۴۰۰ رشد ۱۰۵.۵ درصدی داشته است. در حالیکه از آغاز فروردین تا آخر مرداد سال گذشته، ۱۸۰۸ نفر مشغول بوده اند، این تعداد در مدت مشابه سالجاری ۱۹۰۷ نفر بیشتر شده و به ۳۷۱۵ نفر رسیده است.

سرمایه صرف شده به سبب عملیات اکتشاف هم ظرف پنج ماهه سالجاری به ۹۷۷ میلیاردریال رسیده که نسبت به ۸۱۴ میلیارد صرف شده در مدت مشابه سال گذشته، رشد بیشتر از ۲۰ درصدی را نشان داده است.
منبع:

1401/07/05
14:21:53
5.0 / 5
52
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
تولیدو