معاون اقتصادی رئیس جمهور:

نیروگاه های برقی توسط شرکت های فولادی ایجاد شود

نیروگاه های برقی توسط شرکت های فولادی ایجاد شود

به گزارش تولیدو، معاون اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: شرکت های فولادی برای تامین برق خود و بمنظور پیش گیری از هر گونه خللی در حوزه تولید برق باید نسبت به ایجاد نیروگاه برقی اقدام نمایند.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، محسن رضایی ظهر امروز جمعه در آئین افتتاح خانه فولاد در خوزستان و ضمن دیدار با مدیران فولادی به اهمیت و نقش خانه فولاد در خوزستان اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به وجود شرکت های فولادی در خوزستان، مسائل و مشکلات بخش فولاد می تواند در این خانه بررسی و مرتفع شود.
وی اضافه کرد: دست یابی بهتر به منافع مشترک شرکت های فولادی در استان، توزیع عادلانه مواد اولیه، جلوگیری از شکل گیری رقابت های ناسالم، بازاریابی و مدیریت بازارهای خارج از کشور و کمتر شدن دخالت دولت هدف از تشکیل خانه فولاد در خوزستان است.
معاون اقتصادی رییس جمهور اشاره کرد: بازارهای خوبی خارج از کشور وجود دارد که به سبب پراکندگی این بازارها بطور معمول از چشم شرکت های ما مغفول می ماند.
رضایی از رقابت های ناسالم به عنوان یکی از عوامل بازدارنده در تامین منافع ملی و حتی شرکت های فولاد یاد کرد و اظهار داشت: شرکت های فولادی با یک برنامه ریزی منسجم خصوصاً در حوزه نحوه ورود به بازار و ارائه قیمت، می توانند بازارهای خود در خارج از کشور را به شکلی که منافع شرکت های فولادی تامین شود، توسعه و گسترش دهند.
وی اشاره کرد: خانه فولاد می تواند با حضور مؤثر خود واسطه های غیرتخصصی را کنار بزند و به عنوان یک واسطه تخصصی بمنظور تسهیل مسائل و پیشبرد اهداف خود با دولت در ارتباط و هماهنگی باشد و در وضعیت خاص همچون تحریم ها به دولت مشاوره دهد.
رضایی به اهمیت عضویت شرکت های فولادی در کنسرسیوم سنگ آهک اشاره نمود و اظهار داشت: نباید خوزستان که جزو اولین استانهای فولادی کشور است، امروزه در تامین مواد اولیه خود با مشکل مواجه شود؛ بدین سبب عضویت در این کنسرسیوم را به عنوان یک مسئله مهم، پیگیری می کنم.
وی افزود: شرکت های فولادی برای تامین برق خود و بمنظور پیش گیری از هر گونه خللی در حوزه تولید برق باید نسبت به ایجاد نیروگاه برقی اقدام نمایند.
رضایی با تأکید بر ظرفیت های خوزستان در زمینه های مختلف خصوصاً حوزه کشاورزی بر تشکیل خانه شیلات و خانه امنیت غذایی تاکید نمود.

1401/07/03
14:10:18
5.0 / 5
31
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
تولیدو