رییس سازمان توسعه تجارت مطرح كرد

فرصت اصلاح نظام یارانه ای برای صادرکنندگان

فرصت اصلاح نظام یارانه ای برای صادرکنندگان

تولیدو: رئیس سازمان توسعه تجارت می گوید با حذف ارز ترجیحی فرصتی تازه برای افزایش فعالیت صادرکنندگان به وجود آمده که آنها باید از آن استفاده کنند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، علی رضا پیمان پاک که به عمان سفر کرده، در جریان دیداری با اعضای سفارتخانه و فعالان اقتصادی ایران در عمان با اشاره به شناسایی راهکارهای توسعه همکاریهای تجاری و برنامه و اراده جدی دولت برای تقویت زیرساخت های تجاری ایران و عمان خصوصاً در زمینه حمل و نقل و بانگی اظهار داشت: با اصلاح بخشنامه مشوق های صادراتی، پشتیبانی از صادرات و صادرکنندگان هوشمندتر خواهد شد.
پیمان پاک ضمن اشاره به دیدار خود با رئیس کل بانک مرکزی عمان و همین طور بازدید از نمایشگاه بین المللی لوازم خانه و آشپرخانه، روشنایی، شیرآلات، منسوجات خانگی، صنایع دستی و سنگ و سرامیک عمان، بر حضور در نمایشگاه های عمان و تبادل هیات های تجاری بعنوان یکی از با اهمیت ترین راهکارهای شناخت بازار این کشور و نقش اتاق های مشترک تجاری دراین زمینه اصرار کرد.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران همین طور از پیگیری و تلاش این سازمان جهت ایجاد سامانه های مجازی برای برقراری ارتباط میان فعالان تجاری کشور با طرف های خارجی آگاهی داد.
پیمان پاک با اشاره به این که حذف ارز ترجیحی حامل فرصت های جدیدی برای توسعه صادرات است، استفاده از این فرصت را برای صادرکنندگان مهم برشمرد.
معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران همین طور باتوجه به اظهارات برخی تجار درباب از دست رفتن بازارهای صادراتی همچون عمان به سبب تغییر نرخ ها و مقررات صادراتی، با تاکید بر این که دولت جدید هیچ نوع ممنوعیتی را فرا روی صادرات نمی پذیرد، به شروع بررسی امکان ایجاد پیش اظهار صادراتی با هدف جلوگیری از تاثیرپذیری صادرات از بخشنامه ها و مقررات جدید اشاره نمود.
در این جلسه دبیر اتاق مشترک تجاری ایران و عمان و چند نفر از اعضای هیات تجاری مذکور به ارائه دیدگاه های خود درباب بازار عمان و مشکلات و موانع توسعه صادرات به این کشور پرداختند.
در آستانه سفر رییس جمهور ایران به عمان، علیرضا پیمان پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت صادرات روز دوشنبه وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی همچون مدیرکل تجارت وزارت صنایع، تجاری و توسعه سرمایه گذاری سلطنت عمان و همین طور علی نجفی خوشرودی، سفیر ج. ا. ایران در مسقط قرار گرفت.1401/02/29
14:16:35
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
تولیدو