رئیس كل سازمان توسعه تجارت:

آغاز فرایند ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی

آغاز فرایند ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی

به گزارش تولیدو رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از آغار فرایند ایفای تعهدات صادرکنندگان ریالی اطلاع داد.به گزارش تولیدو به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، علیرضا پیمان پاک ضمن اشاره به مفاد بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ در مورد ایفای تعهدات فروش ریالی به سایر کشورها در بازه زمانی ۲۲ فروردین تا ۱۶ مرداد سال ۱۳۹۷ عنوان کرد: بر مبنای فراخوانهای انجام شده تعداد ۳۲۲ صادرکننده نسبت به عرضه اسناد و مدارک در ارتباط با فروش ریالی به کشورهای عراق و افغانستان شامل ۷۳۴۱ پروانه صادراتی به ارزش حدود ۴۰۰ میلیون یورو اقدام نموده اند که بعد از بررسی در کمیته اقدام ارزی نسبت به تایید یا عدم تایید فروش ریالی و در نهایت ایفای تعهدات ارزی اقدام می شود.
رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: تعداد پروانه های صادراتی متعلق به صادرکنندگان متنوع بوده و بیشترین تعداد پروانه صادراتی متعلق به یک صادرکننده ۶۷۳ کوتاژ و به ارزش ۵۲ میلیون یورو بوده است.
رئیس کمیته اقدام ارزی افزود: از نظر موقعیت جغرافیایی صادرکنندگان هم بیشترین پروانه صادراتی در این بخش، متعلق به صادرکنندگان استان تهران با ۲۰۳۹ پروانه صادراتی به ارزشی معادل ۱۱۲ میلیون یورو و کمترین تعداد متعلق به استان خراسان جنوبی با ۲ کوتاژ و به ارزش ۲۲ هزار یورو است.
پیمان پاک خاطرنشان کرد: تعداد ۴۵۳۷ پروانه صادراتی به ارزش ۲۰۱ میلیون یورو متعلق به واحدهای تولیدی و ۲۸۰۴ پروانه صادراتی به ارزش ۸۶ میلیون یورو متعلق به واحدهای غیرتولیدی بوده است.
وی با تکیه بر لزوم تسهیل و تسریع ایفای تعهدات ارزی صادرکنندگان اظهار داشت: تلاش می شود با برنامه ریزی لازم، شرایطی فراهم گردد که صادرکنندگان بتوانند با طیب خاطر نسبت به انجام فعالیت صادراتی و در نهایت ایفای تعهدات ارزی صادراتی خود در اسرع وقت اقدام نمایند.


منبع:

1400/06/31
12:04:25
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو