نظرسنجی هفتگی كیتكونیوز نشان داد

طلا هفته جاری گران تر می شود

طلا هفته جاری گران تر می شود

به گزارش تولیدو نتایج نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد فضای کوتاه مدت بازار طلا درباره روند صعودی قیمت ها بار دیگر به خوشبینی گراییده است.به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، با موفقیت طلا در حفظ سطح حمایت کلیدی در معاملات جمعه و بسته شدن قیمت این فلز پرارزش در بالاترین سطح دو هفته گذشته، خوشبینی به صعود قیمتها تقویت شده است. به نظر می آید اونس طلا آماده صعود به بالای سطح ۱۷۵۰ دلار است.

با این حال، با وجود بهبود فضا و حرکت اخیر قیمت در مقایسه با سطح پایین تری که در انتها سه ماهه اول داشت، برخی از تحلیلگران اخطار می دهند که پیشبینی هموار شدن روند صعودی طلا امکان دارد کمی زود باشد.

آدام بوتون، استراتژیست ارشد ارزی فارکس لایو به کیتکونیوز اظهار داشت: بازار در موقعیت حساسی قرار دارد. صعود به بالای سطح ۱۷۵۵ دلار تغییر روند بازار را تایید می کند و به ادامه صعود تا سطح ۱۸۴۰ دلار اشاره دارد. اما اگر طلا در صعود ناکام بماند، به سمت سطح ۱۶۷۶ دلار یا پایینتر از آن عقب نشینی خواهد نمود.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیل گران وال استریت، ۱۵ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۹ نفر معادل ۶۰ درصد افزایش قیمت طلا و سه نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت را پیشبینی کردند و به همین تعداد نظری نداشتند.

در این بین، در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۱۲۰۱ نفر رای دادند که از میان آنها ۷۷۸ نفر معادل ۶۵ درصد افزایش و ۲۳۶ نفر معادل ۲۰ درصد کاهش قیمت را پیشبینی کردند در حالیکه ۱۸۷ نفر معادل ۱۶ درصد نظری نداشتند.

پس از این که اونس طلا از پایین مرز ۱۷۰۰ دلار بهبود یافت، فضا به تدریج در بین تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای بهبود پیدا کرده است. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۱۳ دلار و ۴۰ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۷۴۴ دلار و ۸۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته حدود یک درصد افزایش نشان داد.

در پی صعود دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا که در واکنش به انتشار آمار تورم بالاتر از حد انتظار قیمت تولیدکننده روی داد، بازار طلا در معاملات روز جمعه با فشار فروش روبرو شد.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز اظهار نمود: منتظر ریزش بازار اوراق قرضه است چونکه انتظار ندارد بانک مرکزی آمریکا به این زودی نرخهای بهره را افزایش دهد. وی نسبت به روند قیمت طلا ابراز خوشبینی کرد چونکه این فلز پرارزش موفق شده است بالای میانگین قیمت ۲۰۰ روزه بماند.

وی در ادامه اضافه کرد: بازار پایین ترین سطح بازه معاملات را تست کرده و الان زمان تست بالاترین بخش بازه رسیده و می توانم ببینم که طلا مقاومت در بالای سطح ۱۷۶۰ دلار را تست خواهد نمود.

دارین نیوسام، رئیس شرکت تحلیل دارین نیوسام اظهار داشت: نشانه های تحلیل روند صعودی دلار دستکم در کوتاه مدت را مشاهده می کند و پتانسیل بالاتر رفتن قیمت طلا در معاملات هفته جاری را می بیند.

با این حال همه تحلیلگران نسبت به افزایش قیمت طلا خوش بین نبودند بخصوص که قیمت طلا روز جمعه به پایین ۱۷۵۰ دلار سقوط کرد.

مارک چندلر، استراتژیست ارشد "بانوک برن گلوبال فارکس" اظهار نمود: دلار قویتر و نرخ بالاتر امکان دارد سبب افت قیمت طلا در معاملات هفته جاری شود. آماری که منتشر می شوند امکان دارد رشد اقتصادی و افزایش قیمت ها را نشان دهند. اگر سطح ۱۷۲۸ تا ۱۷۳۰ دلار شکسته شود، طلا در حرکت بعدی محدوده ۱۷۰۰ تا ۱۷۱۰ دلار را تست خواهد نمود.

آدریان دی، رئیس شرکت مدیریت دارایی آدریان دی اظهار داشت: وی نسبت به روند افزایشی قیمت طلا بدبین است چونکه به نظر می آید ریسک های نزولی وجود دارد و بازار وارد دوره تحکیم قیمت می شود.
1400/01/21
11:42:07
5.0 / 5
653
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو