عضو انجمن فولاد ؛

دلالان بهین یاب شناسایی شدند

دلالان بهین یاب شناسایی شدند

عضو انجمن فولاد با اعلان اینکه قرار شد محصولات فولادی به دست مصرف کننده واقعی برسد، اظهار داشت: دلالان سامانه بهین یاب شناسایی شده اند و مقرر است در این سامانه یک بازبینی صورت بگیرد.سید رضا شهرستانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد جلسه هفته گذشته معاون امور معادن وزارت صمت با فعالان زنجیره فولاد، گفت: در این نشست درباره سیاست کل زنجیره فولاد برای تامین موادی همچون ورق، شمش و … برای کارخانه های پایین دستی و همین طور در مورد سیاست صادرات در کل زنجیره، رایزنی شد که باتوجه به تخصصی بودن امور، قرار شد مباحث در کارگروه های تخصصی جمع بندی و هر هفته یک جلسه اجرا شود.
مقرر شد در سامانه بهین یاب بازبینی صورت بگیرد چونکه در پروسه فعالیت سامانه تعدادی دلال شناسایی شده اند که قرار شده این افراد حذف شوند
عضو هیأت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: معاون وزیر صمت در این نشست بر لزوم حفظ بازارها و ظرفیت های صادراتی فولاد تاکید داشتند چونکه تولید در کشور ما ۲ برابر نیاز است بدین جهت باید برای ۵۰ درصد مازاد، برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم تا بازارهای صادراتی از دست نرود، اما اولویت نخست نحوه تامین و کنترل محصولات مورد نیاز بازار داخلی است.
بازنگری در سامانه بهین یاب
وی افزود: همین طور قرار شد محصولاتی که مورد نیاز بازار داخلی است مشخص شود تا این اقلام به دست مصرف کننده واقعی برسد و دلالان از زنجیره حذف شوند.
شهرستانی اشاره کرد: در همین راستا قرار شد در سامانه بهین یاب بازبینی صورت بگیرد چونکه در پروسه فعالیت سامانه تعدادی دلال شناسایی شده اند که قرار شده این افراد حذف شوند.
مقرر شد کل محصولات زنجیره فولاد در بورس عرضه شود؛ در حقیقت هر کسی که بخواهد از بخش بالادستی فولاد نیز محصولی بخرد باید محصول خودرا نیز به بورس عرضه کند
شهرستانی اظهار داشت: در بخش تامین مواد کنترل کاملی صورت خواهد گرفت به این شکل که همان هایی که مصرف کننده نهایی هستند، محصول را به بازار برسانند؛ البته در این خصوص فعلاً نمی توان اطلاع رسانی کرد و بعد از تکمیل بررسی ها، اطلاع رسانی صورت می گیرد.
عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد اضافه کرد: همین طور مقرر شده ستاد فولاد تشکیل گردد که البته هنوز در این خصوص تصمیم نهایی اتخاذ نشده است.
عرضه کل زنجیره در بورس
وی در مورد عرضه کل زنجیره فولاد در بورس نیز اظهار داشت: قرار شد کل محصولات زنجیره فولاد در بورس عرضه شود؛ در حقیقت هر کسی که بخواهد از بخش بالادستی فولاد نیز محصولی بخرد باید محصول خودرا نیز به بورس عرضه نماید.
شهرستانی اشاره کرد: اگر دولت فرصت بدهد می توان مسائل فولاد را در همین وزارت صمت حل و فصل کرد تا هم منافع تولیدکننده و هم منافع مصرف کننده در کل زنجیره فولاد حفظ شود. در مورد طرح مجلس در جلسه صحبتی نشد اما مجلس نیز باید فعلاً دست نگه دارد تا در این جلسات به یک جمع بندی برسیم.
گفتنی است؛ سعدمحمدی سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت هفته گذشته گفته بود که طی رایزنی های صورت گرفته با کمیسیون صنایع و معادن مجلس مقرر شده بعد از جمع آوری نقطه نظرات فعالان زنجیره فولاد، این مسائل به صورت مکتوب در اختیار مجلس قرار بگیرد.

1399/12/17
13:33:45
0.0 / 5
1050
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
تولیدو