نائب رئیس كمیسیون صنایع مجلس:

حضور اعضای كمیسیون صنایع در استان مركزی تشریفاتی نیست

حضور اعضای كمیسیون صنایع در استان مركزی تشریفاتی نیست

نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حضور اعضای کمیسیون صنایع در استان مرکزی شوی تبلیغاتی و یک سفر تشریفاتی نیست.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، سید احمد رسولی نژاد بامداد جمعه در نشست اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تعدادی از فعالین دانشجویی، طلاب، مطالبه گران و اهالی رسانه استان مرکزی ضمن اشاره به اشکالات خصوصی سازی از زمان دولت های قبل تابحال اظهار داشت: در اواخر دولت آقای هاشمی رفسنجانی هم که بحث خصوصی سازی در قانون بودجه عنوان شد اشکالاتی وجود داشت و انحرافاتی هم مشاهده شد که مجلس هر بار با وجود ابزاری که در اختیار داشت مانند تذکر، سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح وارد عمل شد و با ارسال پرونده به محاکم قضائی هم اقداماتی انجام شد که یک مورد از این پیگیری ها منجر به بازداشت رئیس سازمان خصوصی سازی شد.
اراده ای که هم اکنون در قوه قضائیه می بینیم در گذشته نبود
وی اضافه کرد: اراده ای که هم اکنون در قوه قضائیه می بینیم در گذشته نبود. ما هم بارها به دفعات در بخش های مختلف تحقیق و تفحص هایی داشتیم که در اوایل گزارش صرف قرائت می شد اما بعداً مجلس تصویب کرد مواردی که منجر به سوال یا تحقیق و تفحص می شود به دستگاه قضا ارجاع شود و اقدامات قانونی انجام گیرد. البته از زمانی که آیت الله رئیسی تشریف آوردند تحول های خوبی در قوه قضائیه در همه زمینه ها شاهد می باشیم.
رسول نژاد با تکیه بر اهمیت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار داشت: به این اصل قانونی اشکالی وارد نیست اما بعضاً قوانینی که در مجلس تصویب می شود دولت ها میلی به اجرای آن ندارند یا در اجرا گرفتار انحراف می شوند و یا سلیقه ای به آن عمل می شود که مسیر اجرای این اصل را منحرف می کند.
رسول نژاد اظهار داشت: این روزها هجمه هایی به مجلس وارد می شود که نظر مجلس، فقط نظر یک شخص خاص است. نه! مجلس مجلسی مستقل است. مجلس نباید دنباله روی دولت باشد بلکه باید بر مبنای منافع ملی و منافع مردم تصمیم بگیرد.
حضور اعضای کمیسیون صنایع در استان مرکزی سفر تبلیغاتی نیست
نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با تکیه بر هدفمند بودن سفر این کمیسیون به استان مرکزی اظهار داشت: هدف ما از سفر به استان مرکزی شوی تبلیغاتی و صرفا یک بازدید تشریفاتی نیست. این سفر نخستین سفر رسمی استانی ما بود که به دعوت نمایندگان این استان در اینجا حضور پیدا کردیم. سفر ما به استان مرکزی سه مرحله دارد. مرحله میدانی، مرحله استانی و مرحله مجلس. این دیدارهای میدانی ابتدای کار ما بود. مواردی هم وجود دارد که باید در داخل استان حل بشود. مرحله آخر هم در توان مجلس است که وارد عمل بشود که اگر لازم دید روش های اجرایی دولت را اصلاح نماید و یا شاید لازم به وضع و اصلاح قوانین جدید باشد.
وی اضافه کرد: مطمئن باشید که آقای کریمی و سلیمی تنها نیستند، نه تنها ۲۳ عضو کمیته صنایع بلکه همه ی ۲۹۰ نماینده ی حاضر در مجلس انقلابی پشت این بزرگواران هستند تا استانی که زمانی بعنوان پایتخت صنعت کشور بوده و هم اکنون با اعتراضات کارگری مواجه می باشد به ریل اصلی خود برگردد.
رسول نژاد خاطرنشان کرد: ما راه سختی را در پیش داریم. شما باید ما را در کمیسیون حمایت کنید، این جلسه هم همین جا ختم نمی گردد. بلافاصله پس از فراغت مجلس از بحث بودجه که یکی دو ماه زمان می برد، ما پذیرای همین جمع در کمیسیون صنایع مجلس خواهیم بود که از آن طریق هم پیگیر نتایج این جلسات باشید.

1399/11/03
22:26:43
0.0 / 5
905
تگهای خبر: ابزار , دستگاه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
تولیدو