معاون وزارت صمت:

سند توسعه و تكمیل زنجیره تأمین صنعت غذایی تدوین می شود

سند توسعه و تكمیل زنجیره تأمین صنعت غذایی تدوین می شود

معاون امور صنایع وزارت صمت از برنامه این وزارتخانه برای تدوین سند استراتژیک توسعه و تکمیل زنجیره تأمین صنعت غذایی کشور با همکاری تشکل های تخصصی و پیشکسوتان این صنعت اطلاع داد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با تشکل های تخصصی صنایع غذایی، گفت: به دنبال تهیه و تدوین یک سند برای توسعه و تکمیل زنجیره تأمین در صنعت غذایی هستیم.
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: صنعت غذا با محصولاتی به ارزش ۲۵۰ هزار میلیارد تومان برآورد می شود که ۱۰ درصد از ارزش تولید کل صنایع کشور است.
وی افزود: ۸۷۰۰ واحد تولیدی در کشور در این صنعت در حال فعالیت هستند که ۳۷۰ هزار شغل بوجود آمده است. صادرات ۲ میلیون تن محصول فرآوری شده در زنجیره صنایع غذایی ارزشی معادل حدود سه میلیارد دلار در سنوات مختلف دارد.
معاون امور صنایع وزارت صمت افزود: لازم است، شرکتهای مدیریت زنجیره با هدف حداکثر سازی زنجیره ارزش توسط شرکتهای معتبر پیشران صنایع غذایی تشکیل شوند که از مرحله کشت و مواد اولیه تا رسیدن به دست مشتری کار را انجام می دهند.
معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: جلوگیری از اتلاف منابع در طول این زنجیره و تنظیم بازار به صورت سیستمی و همینطور تطابق با تکنولوژی روز آمد در این جلسات راهبردی مد نظر است.
وی اظهار داشت: مدیریت ترکیب بهینه محصول و تنظیم قیمت در محصولات پرمصرف، خروجی هایی است که برای مدل زنجیره تأمین صنایع غذایی ترسیم خواهد شد.
صادقی نیارکی با اشاره به بهره مندی از نظرات خبرگان این صنعت، افزود: با هم بزرگ شدن باید به یک فرهنگ غالب در زنجیره صنعت غذایی تبدیل گردد.


منبع:

1399/10/18
00:01:39
0.0 / 5
898
تگهای خبر: بازار , تولید , شركت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
تولیدو