براساس ارزیابی كیفی خودروهای سواری تولیدی آبان ماه

تیراژ سواری ها بالا می رود اما كیفیت آنها درجا می زند

تیراژ سواری ها بالا می رود اما كیفیت آنها درجا می زند

تولیدو: باوجود اینکه علاوه بر افزایش تولید خودرو، به بحث کیفیت و ارتقا آن نیز سفارش شده است اما دیده می شود که بنابر اظهار خودروسازان خصوصاً در بازدید اخیر وزیر صمت از هر دو خودروساز اصلی، تیراژ تولید خودرو ها افزایشی پیش می رود اما گویا کیفیت درجا زده است. طبق ارزیابی آبان ماه، پژو 2008 تنها خودرویی است که توانسته هر پنج ستاره کیفی را کسب کند و این در حالیست که تنها چهار خودرو موفق به ستاندن چهار ستاره شده اند. البته از طرف دیگر خودروی سواری تک ستاره نداشته ایم و فقط دو خودرو، دو ستاره ای شده اند.


به گزارش تولیدو به نقل از ایسنا، در گزارش ارزیابی کیفی خودرو های سواری تولیدی آبان ماه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI)، نشان میدهد که پژو ۲۰۰۸ در سطح قیمتی ۲ تنها خودرو دارای بالاترین کیفیت در این ارزیابی ها معرفی شده و توانسته هر پنج ستاره کیفی را از آن خود کند.
گزارش کیفی خودرو های سواری تولیدی آبان ماه امسال، تنها یک خودرو پنج ستاره را در خود جای داده اما از طرف دیگر خودروی تک ستاره کیفی هم در آن دیده نمی گردد.
در این گزارش برای خودرو های سواری تولیدی در آبان ماه، در سطح قیمتی یک، تنها به خودروی تیگو ۷ اشاره شده که توانسته سه ستاره از پنج ستاره کیفی را به خود اختصاص دهد.
در سطح قیمتی دو، پژو ۲۰۰۸ تولیدی شرکت ایران خودرو پیکاپ توانسته نمره کامل کند. بعد از آن هایما S۷ اتوماتیک و SWM G۰۱F در رده خودرو های چهار ستاره کیفی قرار گرفته اند.
در همین سطح قیمتی، خودرو های جک S۵، جک S۳، تیگو ۵ و SWM G۰۱ ستاره کیفی را کسب کرده و MVM X۳۳ S هم دو ستاره از پنج ستاره کیفی را دریافت کرده است.
در گروه قیمتی چهار در بین خودرو های سواری تولید شده در آبان ماه امسال، پژو ۲۰۷ و دناپلاس موفق به کسب چهار ستاره کیفی در این ارزیابی شده اند.
همین طور محصولات پژو ۲۰۶ صندوقدار و مدل بدون صندوق آن، دنا، رانا، سورن (ایران خودرو تبریز)، پژو پارس اتوماتیک (تولید ایران خودرو کرمانشاه)، پژو پارس (ایران خودرو کرمانشاه، فارس، تهران، خراسان، مازندران و صنایع خودروسازی فردا) و سمند تبریز توانسته اند سه ستاره از پنج ستاره کیفی را در سطح قیمتی چهارم به خود اختصاص دهند.
در این گروه، پژو ۴۰۵ خراسان نیز در رده دو ستاره کیفی قرار گرفته است.
در خودرو های سواری در سطح قیمتی پنج نیز محصولات کوییک (سایپا) و کوییک R (پارس خودرو)، تیبا ۲ و تیبا ۲ پلاس (سایپا)، تیبا و ساینا کاشان (سایپا-سیتروئن) موفق به کسب سه ستاره کیفی شده اند.
در مدل ارزیابی کیفی خودرو های داخلی، این محصولات بسته به کیفیت خود یک تا پنج ستاره دریافت می کنند. یک ستاره پایین ترین و پنج ستاره بالاترین سطح کیفی را نشان میدهد.
منبع:

1399/10/05
01:04:07
5.0 / 5
877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
تولیدو