رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان:

نرخ ماسك ۱۳۰۰ تومان است

نرخ ماسك ۱۳۰۰ تومان است

به گزارش تولیدو رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان با اعلان اینكه نرخ ماسك 1300 تومان است، اظهار داشت: در صورت به نتیجه رسیدن تولید ماسك های پارچه ای، قیمت ماسك به 500 تومان كاهش خواهد یافت.به گزارش تولیدو به نقل از مهر، عباس تابش در یک مصاحبه رادیویی، با اشاره به تولید مطلوب ماسک و مواد ضدعفونی کننده در کشور و انتظار کاهش قیمت مواد ضدعفونی کننده، گفت: قیمت مصوب ماسک به داروخانه های سراسر کشور ابلاغ گردید.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور اضافه کرد: باتوجه به تامین نیاز، تمامی داروخانه ها مکلف به فروش هر عدد ماسک حداکثر به قیمت ۱، ۳۰۰ تومان هستند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
وی افزود: در صورت به نتیجه رسیدن تولید ماسک های پارچه ای قیمت ماسک برای مردم ارزان تر نیز تمام می شود و قیمت ماسک به ۵۰۰ تومان کاهش خواهد یافت.
وی اشاره کرد: در اوایل شیوع ویروس کرونا ۲۰۰ هزار عدد ماسک در روز تولید می کردیم و امروز حدود ۲۲ تا ۲۳ میلیون عدد ماسک روزانه در کشور تولید می نماییم.
رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با اعلان اینکه دو نوع قیمت ماسک داشته ایم، اظهار داشت: ماسک های کارگاهی ۱، ۵۰۰ تومان و ماسک های سه لایه جراحی ۱، ۳۰۰ تومان بوده اند که ظرف دو هفته گذشته قیمت مصوب هر دو نوع ماسک را ۱، ۳۰۰ تومان تصویب کردیم.
تابش اظهار داشت: همه داروخانه ها مکلف هستند که ماسک را حداکثر ۱، ۳۰۰ تومان به فروش برسانند و مردم در صورت مشاهده تخلفات به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.
وی درباب موضوع ترویج و تولید ماسک های پارچه ای، افزود: مقدمات کار انجام شده و نمونه های ماسک پارچه ای تولید و به سازمان انرژی اتمی و سازمان غذا و دارو برای تأیید استانداردهای لازم ارسال شده است.
رئیس سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور با بیان اینکه موضوع تجاری سازی ماسک های پارچه ای را در دستور کار داریم، بیان کرد: ماسک های پارچه ای با دوام و قابل شستشو هستند و با تعویض فیلتر ملت بلون ماه ها قابل استفاده می باشد.


منبع:

1399/08/06
22:36:17
5.0 / 5
2012
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
تولیدو