معاون وزیر صمت خبر داد؛

آغاز تدوین برنامه پنج ساله خودروسازی با محوریت ایدرو

آغاز تدوین برنامه پنج ساله خودروسازی با محوریت ایدرو

معاون وزیر صمت اظهار داشت: تدوین برنامه پنج ساله خودروسازی كشور به پیشنهاد معاونتهای تخصصی این وزارتخانه و مشاركت نخبگان، ذینفعان و فعالان عرصه تولید با محوریت ایدرو از فردا كلید می خورد.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، سعید زرندی در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، اظهار داشت: تدوین برنامه پنج ساله خودروسازی کشور به پیشنهاد معاونتهای تخصصی این وزارتخانه و مشارکت نخبگان، ذینفعان و فعالان عرصه تولید با محوریت ایدرو از فردا کلید می خورد.
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت با تاکید بر نگاه کارشناسانه و متوازن به دو وجه مهم صنعت خودرو شامل شرایط تولید و تولیدکنندگان و نیز اولویت ها و حقوق مصرف کنندگان، ضرورت طراحی یک برنامه واقع بینانه که هر دو این ابعاد را بطور جامع در بر داشته باشد را ضروری توصیف کرد.
وی همین طور با اشاره به نگاه وزارت صمت در خصوص هماهنگ سازی و تجمیع امور صنعت حمل و نقل کشور اضافه کرد: وزارت صمت یکپارچگی در برنامه ریزی و راهبری مسائل مربوط به تولید خودرو های سواری، ناوگان سنگین، صنایع ریلی و شناور را بوسیله مشارکت و هم افزایی ذینفعان و سیاست گذاران با محوریت سازمان گسترش مد نظر دارد.
معاون طرح و برنامه همین طور به هم رسانی های موثر، چابک و هوشمندانه تولیدکنندگان و فناوران را در حوزه وظایف باز تعریف شده سازمان های توسعه ای در جهان امروز عنوان نمود و اضافه کرد: به همین دلیل وظیفه ایفای نقش بعنوان حلقه ارتباطی بخش های دانش بنیان دارای تکنولوژی های جدید با صف و میدان صنعت برعهده ایدرو بعنوان مرکز ثقل این پروسه کلیدی قرار داده شده است.
به گفته زرندی نتایج ملموس طرح رسوخ فناوری در صنعت شامل بهبود کیفی تولیدات، افزایش سهم ساخت داخل و جلوگیری از خروج ارز در رشته های مختلف تولیدی در آینده نزدیک مورد انتظار و قابل دستیابی است.
ایدرو متولی ریل گذاری زنجیره ارزش کارخانه سازی
همچنین در این مراسم مهدی صادقی نیارکی با اشاره به اینکه ماشین سازان و تولیدکنندگان تجهیزات صنعتی باتجربه ای در کشور داریم، اظهار داشت: ایدرو بعنوان یک نهاد پر قدمت در عرصه صنعت می تواند متولی ریل گذاری زنجیره ارزش کارخانه سازی در کشور باشد.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: بااینکه در دنیا کارخانه سازانی هستند که به صورت کلید گردان کلیه مراحل ساخت کارخانه ها را انجام می دهند و بعد از آن نیز ضمانت هایی از جنس گارانتی و وارانتی ارائه می کنند، اما در کشور خلا این نقش آفرینی احساس می شود.
وی اضافه کرد: ایدرو بواسطه تجربه و توان خود میتواند با ریل گذاری زنجیره ارزش کارخانه سازی در هر رشته صنعت و ایجاد کنسرسیوم های مکمل و متمم برای رشته صنعت های اساسی از بین سازندگان توانمند این لزوم جدی در حوزه تولید را برطرف کند.
صادقی نیارکی صرفه جویی و بهینه شدن مصارف، کاهش مدت زمان راه اندازی کارخانه و رفع نگرانی های صاحبان صنعت را از دیگر مزایای فعال شدن پروسه زنجیره ارزش کارخانه سازی برشمرد.

1399/07/28
20:03:36
5.0 / 5
1542
تگهای خبر: تولید , خودرو , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
تولیدو