اعلام شرایط واردات كامیون

اعلام شرایط واردات كامیون

شرایط واردات كامیون های حداكثر سه سال كاركرده برپایه مصوبه هیات وزیران به گمرك برای اجرا ابلاغ گردیده است.


مهرداد ارونقی- معاون فنی گمرک ایران - در گفت و گو با ایسنا، با بیان این که برپایه مصوبه هیات وزیران در مهرماه ۱۳۹۷ به منظور نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی امکان واردات کامیون وجود دارد، اظهار نمود: برهمین اساس به تازگی شرایط واردات کامیون های حداکثر سه سال کارکرده تعیین و از جانب دفتر مقررات صادرات وزارت صمت به گمرک ابلاغ گردید که طبق آن واردات کامیون های حداکثر سه سال کارکرده صرفاً از راه کارت بازرگانی معتبر امکان پذیر خواهد بود.
وی افزود: مسئول تایید شناسه کالای این کامیون ها برای کلیه وارد کنندگان با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور بوده و از راه رابط کاربری سامانه یکپارچه مجوزها یا ارسال سیستمی صورت خواهد گرفت.
معاون فنی گمرک با اشاره به نحوه ی تعیین نرخ تعرفه واردات کامیون اظهار نمود: نرخ تعرفه تعهد عرضه خدمات بعد از فروش توسط عرضه دهندگان تأمین قطعات یدکی برای کامیون های وارداتی به میزان سه درصد ارزش سیف کامیون در سامانه TSC گمرک ایران از همان مارک و مدل تعیین می شود.
وی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که نرخ تسعیر ارز جهت محاسبه ریالی تعرفه تعهد عرضه خدمات بعد از فروش معادل نوع آن در ثبت سفارش خواهد بود.
معاون فنی گمرک همینطور در ارتباط با دیگر شرایط خدمات بعد از فروش اظهار نمود: در صورتیکه وارد کننده همان عرضه دهندگان رسمی خدمات بعد از فروش باشد، هیچ گونه وجهی دال بر تعهد عرضه خدمات بعد از فروش از خریداران کامیون دریافت نمی گردد. این در شرایطی است که عرضه دهندگان خدمات بعد از فروش مجاز به دریافت مبالغ جداگانه ای تحت عنوان تعهد عرضه خدمات بعد از فروش به صورت جداگانه از متقاضیان نخواهد بود.
ارونقی خاطرنشان کرد: قرارداد رسمی عرضه خدمات بعد از فروش هم باید توسط وارد کننده در سامانه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بارگذاری و توسط عرضه دهندگان رسمی خدمات بعد از فروش تایید گردد.
به قول وی، عرضه دهندگان قرارداد رسمی خدمات بعد از فروش باید در نهایت تا ۲۰ مهرماه سالجاری نسبت به ارسال فهرست قیمت کامیون های نو به همراه مارک و مدل مجاز وارداتی به دفتر مقرارت صادرات و واردات اقدام نماید.

منبع:

1399/07/22
13:13:58
5.0 / 5
1382
تگهای خبر: خدمات , خرید , سازمان , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
تولیدو