یك مقام مسوول خبر داد:

هدف گذاری تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی

هدف گذاری تولید ۱۲ میلیون دستگاه لوازم خانگی

به گزارش تولیدو مدیر دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اظهار داشت: در سال قبل بیش از 9 میلیون دستگاه لوازم خانگی كوچك و بزرگ در كشور تولید شد و هدف گذاری امسال بر رسیدن این رقم به12 میلیون دستگاه است.


به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، کیوان گردان در آئین انعقاد قرارداد بین شرکت های نیکسان و سوزوکی که در شهر صنعتی کاوه انجام شد، با اشاره به سیاست وزارت صمت اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت پیرو سیاست اقتصاد مقاومتی و سیاست های دولت، مسیری را برای توسعه صنعت پیش بینی کرده است و با تمام توان برای رشد و توسعه حرکت خواهیم کرد.
وی افزود: در این راستا از خردادماه سال ۹۷ تا به امروز بر طبق سیاست های پشتیبانی از تولید، در اوج تحریم ها ورود لوازم خانگی به داخل را ممنوع کردیم.
مدیر دفتر صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت اضافه کرد: الان ۵۰۰ واحد تولیدی در سطح کشور با گردش مالی سالیانه ۶ میلیارد دلار در حوزه تولید لوازم خانگی فعالیت دارند. در سال قبل بیش از ۹ میلیون دستگاه لوازم خانگی کوچک و بزرگ در کشور تولید شد و هدف گذاری امسال بر رسیدن این رقم به ۱۲ میلیون دستگاه است.
افزایش ۳۷ درصدی تولید لوازم خانگی در ۵ ماهه امسال
وی با اعلان اینکه در ۵ ماهه امسال نسبت به زمان مشابه سال قبل در تولید لوازم خانگی ۳۷ درصد رشد داشته ایم، اظهار نمود: باتوجه به جهش تولید لوازم خانگی در بعضی واحدهای تولیدی، نیاز به مواد اولیه بیشتر شده است و ما در وزارت صنعت بر طبق خودباوری و عزمی که در جوانان و مدیران صنایع وجود دارد در راه توسعه و بالندگی صنعت حرکت می نماییم و اجازه نمی دهیم صنایع ما کمبود مواد اولیه را احساس کنند.


منبع:

1399/07/12
13:47:52
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
تولیدو