براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار؛

قیمت كنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تومان

قیمت كنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تومان

به گزارش تولیدو سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اظهار داشت: كارگروه تنظیم بازار در جلسه یكصد و چهارم خود امروز نرخ عرضه كنجاله سویا را اصلاح كرد و مقرر شد كنجاله سویا در مبادی ورودی ۲۷۰۰ تومان ارائه شود.به گزارش تولیدو به نقل از وزارت صمت، محمدرضا کلامی در مورد مصوبات ستاد تنظیم بازار در مورد کنجاله سویا با بیان این مطلب، اضافه کرد: این نرخ تعیین شده در تمام مبادی ورودی می باشد و هزینه های حمل و نقل هم به این نرخ طبیعتاً اضافه خواهد شد.
وی همینطور خاطرنشان کرد: این تصمیم با عنایت به لزوم تعادل عرضه نهاده های دام و طیور در بازار و از آنجاییکه بررسی های میدانی نشان داده است که افزایش قیمت های جهانی کنجاله و دانه و همینطور هزینه های مترتب آن بگونه ای است که انگیزه لازم برای تأمین کنجاله سویا وجود ندارد و بخشی از کسری بازار علاوه بر محدودیت های ارزی و نقل انتقال آن، همین عدم انگیزه لازم بوده، گرفته شده است.
سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در مورد دانه سویا هم اظهار داشت: نرخ فروش دانه سویا در مبادی ورودی هم ۲، ۶۵۰ تومان مصوب شد که هزینه های حمل و نقل هم به آن طبیعتاً اضافه خواهد شد.
کلامی در ادامه بیان نمود: سازمان حمایت هم مکلف شد تا تاثیر اصلاح نرخ این نهاده ها را بر قیمت محصولات نهایی مانند مرغ محاسبه کند و به کارگروه تنظیم بازار عرضه نماید تا این کارگروه در چارچوب مجوزی به کارگروه تنظیم بازار استان ها در جهت پشتیبانی از تولید و استمرار آن اقدام نماید.
وی همینطور خاطرنشان کرد: مقرر شد کمیته ای با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی بازبینی در تعرفه واردات کنجاله سویا را در دستور کار قرار دهد و همینطور نرخ عرضه کنجاله کلزا و روغن کلزای وارداتی و سایر خوراک ها مانند فول فت با محاسبه سازمان حمایت بازبینی و قیمتهای مصوب آن ابلاغ شود.


منبع:

1399/06/25
13:03:06
5.0 / 5
1674
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
تولیدو