سرقینی خبر داد

حل مشكل سهمیه های ورق فولادی

حل مشكل سهمیه های ورق فولادی

به گزارش تولیدو سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) اظهار داشت: مشكل سهمیه ها خصوصاً سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، با بهره گیری از توانمندی تشكل تخصصی آن برطرف می شود.


به گزارش تولیدو به نقل از شاتا، جعفر سرقینی اظهار داشت: مشکل اختصاص سهمیه ها در سامانه بهین یاب، مشکلی قدیمی است که در مورد بیشتر فرآورده ها صدق می کند، اما درباره ورق فولادی قبلاً صحبت هایی با اتحادیه های لوله و پروفیل شده بود که حالا این اتحادیه برای کمک به وزارتخانه در کنترل بازار ورق فولادی، اعلام آمادگی کرده است.
وی با بیان این که این مشکل مربوط به پتروشیمی ها تا حدود زیادی برطرف شده است، اظهار داشت: اختصاص سهمیه پتروشیمی در سامانه بهین یاب کنترل می شود؛ یعنی وقتی سهمیه را بر طبق بهین یاب تحویل می گیرند کنترل های لازم صورت می گیرد و سخت گیری بیشتر است.
سرپرست وزارت صمت اضافه کرد: می خواهیم درباره فولاد و خصوصاً ورق فولادی هم اتفاقی مشابه پتروشیمی در سامانه بهین یاب بیافتد، برای اینکه در مورد محصولاتی مانند شمش و اسلب، کنترل های بعدی آسان تر است و خریداران آن در مقایسه با خریداران ورق فولادی، محدود هستند.
سرقینی اظهار داشت: درباب ورق فولادی، هم خریداران بسیار زیاد و متنوع هستند و هم کنترل آن برای ما دشوار است. بدین جهت بنا داریم به موضوع سهمیه ورق فولادی در سامانه بهین یاب، سامان بدهیم.

منبع:

1399/05/31
20:24:14
5.0 / 5
1839
تگهای خبر: بازار , خرید , صنعت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تولیدو